REKLAMA

Sieci handlowe zabraniają porównywania cen, choć nie powinny

2013-12-10 01:14
publikacja
2013-12-10 01:14

Większość sieci handlowych nie pozwala kupującym na skanowanie i porównywanie cen produktów, choć nie ma do tego prawa. Sieci handlowe próbują na własną rękę wprowadzać kolejne zakazy, nawet jeśli nie mają do tego podstawy prawnej.

"Puls Biznesu" wyjaśnia, że sklepy często zabraniają fotografowania produktów, traktując to jak kradzież własności intelektualnej. Klientów zazwyczaj prosi się o usunięcie zdjęć, czasem nawet wyprasza się ich ze sklepu. Tych samych reguł nie da się jednak zastosować do skanowania kodów kreskowych za pomocą aplikacji mobilnych, które nie zapisują zdjęć w pamięci, ale tylko pokazują dane produktu i jego ceny w innych sieciach.

Według "Pulsu Biznesu", w 82 procent sklepów pracownicy zabraniają klientom skanowania cen, chociaż nie powinni. W zakazach przodują dyskonty i sklepy spożywcze, najłagodniejsze są natomiast sklepy dla majsterkowiczów.

"Puls Biznesu"/IAR/dw/kry
Źródło:IAR
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~beatrisss
takim działaniem sieci zrażają do siebie klientów...
~marian
Zabraniają choć nie powinny, czyli nie mają takiego prawa i co? ktoś coś z tym robi?
~MMXMM
Coś chyba było w ustawie że takie powszechne rzeczy zycia codziennego - towar leżacy na pólce i tabliczka z ceną nie podlegają ochronie ustawowej

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki