Są jeszcze możliwości wyjazdu na beatyfikację Jana Pawła II

13.04. Warszawa (PAP) - Są jeszcze możliwości wyjazdu na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II w Rzymie. Wolne miejsca oferują m.in. organizacje kościelne i linie lotnicze - wynika z informacji PAP. Ceny wyjazdów zaczynają się od tysiąca złotych wzwyż.

Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1 maja. Do Rzymu na uroczystość może przyjechać co najmniej milion osób z całego świata.

Wyjazdami na beatyfikację zajmują się głównie organizacje kościelne. Prezes Polskiej Izby Pielgrzymkowej Grzegorz Koziarski powiedział PAP, że nie ma już wielu ofert dla osób chcących się udać na uroczystości. "Wolne miejsca można znaleźć głównie w autokarach" - powiedział.

Większe biura podróży nie mają w swoich ofertach wyjazdów na uroczystości. Chętni mogą jednak pojechać w tych dniach na wycieczkę autokarową objazdową do Włoch z opolskim biurem podróży Itaka. Wyjazd na 6 dni to koszt ok. 1,5 tys. zł za osobę (3 noclegi w okolicach Rzymu, wyjazd 28 kwietnia), a w przypadku krótszego - 5 dniowego pobytu to ok. 1,3 tys. zł za osobę (dwa noclegi w okolicach stolicy Włoch i wyjazd 29 kwietnia). Na obie wycieczki jest już niewiele wolnych miejsc.

Jeśli ktoś chciałby polecieć do Rzymu samolotem, musi się liczyć z wysoką ceną za bilet.

Rzecznik PLL LOT Leszek Chorzewski powiedział PAP, że spółka sprzedaje jeszcze bilety na uroczystości beatyfikacyjne. "Na 30 kwietnia z Warszawy do Rzymu mamy ok. 70 biletów" - powiedział. Dodał, że im później ktoś kupi bilet, tym cena może być wyższa. Ze strony internetowej przewoźnika wynika, że za bilet na wylot z Warszawy 30 kwietnia i powrót 2 maja należałoby zapłacić ok. 3,5 tys. zł.

LOT codziennie lata do Rzymu ze stolicy Polski, a z Krakowa - trzy razy w tygodniu. Spółka uruchomi z Warszawy do Rzymu dwa dodatkowe rejsy - 30 kwietnia i 3 maja. LOT zapowiada, że do przewozu podróżnych na majowe uroczystości może wykorzystać większe maszyny.

"Prowadzimy jeszcze sprzedaż na dodatkowo uruchomione przez nas rejsy. Najbardziej aktualne informacje o wolnych miejscach w samolotach na te dni można uzyskać na naszej stronie internetowej, ponieważ zdarza się, że podróżni rezygnują z lotu w ostatnim momencie" - powiedział.

Jeśli ktoś chciałby lecieć WizzAirem z Warszawy 29 kwietnia i wrócić 2 maja, to za bilet musiałby zapłacić ok. 1,5 tys. zł. Na trasie Katowice-Rzym wylot 30 kwietnia i powrót 2 maja cena biletu to ok. 1,9 tys. zł.

Specjalne rejsy czarterowe na rzymskie lotnisko Fiumicino 30 kwietnia z Warszawy, Krakowa i Łodzi zapowiadał Air Italy Polska. Jak dowiedziała się PAP u przewoźnika, na razie organizowanie tych lotów jest wstrzymane. Powodem ma być małe zainteresowanie chętnych. (PAP)

aop/ mki/ mag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl