REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Ranking spółek Bankier.pl - czerwiec 2016

Adam Torchała2016-07-05 15:07redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-07-05 15:07
Ranking spółek Bankier.pl - czerwiec 2016
Ranking spółek Bankier.pl - czerwiec 2016
fot. KGHM /

KGHM utrzymał w czerwcu miano najpopularniejszej spółki wśród czytelników Bankier.pl. Podium opuścił CD Projekt, który spadł na najniższą pozycję od 2014 roku. 

W czerwcu papiery KGHM-u umocniły się o blisko 10%. Większość tego ruchu została wykonana w ostatnich dniach miesiąca, co pokazuje, że spółka względnie dobrze zareagowała na informację o Brexicie. Pod koniec czerwca uwagę inwestorów przykuwało również WZA spółki, na którym przegłosowano dywidendę oraz nie udzielono absolutorium staremu zarządowi. Kilka dni wcześniej kombinat poinformował z kolei o wartej miliardy złotych ramowej umowie z China Minmetals Corp.

Niespodzianek nie było także na drugim miejscu, które utrzymała JSW. Czerwiec był dla jej akcjonariuszy miesiącem wzrostów. Za spółką wciąż jednak ciągną się problemy finansowe wymagające rozwiązania. Trwa program wyprzedaży aktywów i odejść pracowników. Do 29 lipca JSW ma czas na uzgodnienie z obligatariuszami warunków restrukturyzacji.

Ranking popularności spółek Bankier.pl - czerwiec 2016
  Spółka Ticker Miejsce w poprzednim rankingu
1 KGHM KGH 1
2 JSW JSW 2
3 PZU PZU 8
4 Energa ENG 4
5 PGE PGE 13
6 CD Projekt CDR 3
7 PKO BP PKO 9
8 PGNiG PGN 7
9 Tauron PE TPE 10
10 Polimex PXM 14
Źródło: Opracowanie własne na podstawie Bankier.pl

Podium najpopularniejszych spółek czerwca zamyka PZU. Ubezpieczyciel, w odróżnieniu od omawianych już gigantów surowcowych, na Brexit zareagował mocnymi spadkami. W czerwcu jego akcjonariusze emocjonowali się przede wszystkim plotkami związanymi z ruchami PZU i Aliora na rynku bankowym. Z grupą łączono m.in. Pekao oraz Raiffeisen.

Z podium zepchnięty został CD Projekt. Spółka zajmuje obecnie miejsce szóste, które jest dla niej najgorszą lokatą od ponad półtora roku. Dla inwestorów kluczowym czerwcowym wydarzeniem było rozwiązanie jednej z zagadek, która towarzyszyła spółce. Wiedźmińską niespodzianką, którą zapowiadał prezes Kiciński, okazała się darmowa wersja karcianki "Gwint". Trafi ona na komputery PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Pomiędzy podium a CD Projektem znalazło się miejsce dla spółek energetycznych: PGE oraz Energi. Obie wciąż znajdują sie w trendzie spadkowym i obie w czerwcu wyznaczyły nowe historyczne minima. O problemach PGE najlepiej świadczy obcięcie przez Skarb Państwa dywidendy. Energę z kolei czekają wielkie wydatki związane z inwestycją w Ostrołęce.

KGHM wygrywa także na forum

Najpopularniejszą spółką wśród forumowiczów także został KGHM. W czerwcu na jego forum napisano 6826 postów. Kolejne miejsca przypadły "rajom dla spekulantów". W pierwszej piątce znaleźli się Rank Progress, EC2, Softblue oraz Petrolinvest. Tuż za nimi uplasowali się CFI oraz Damf.

Najpopularniejsze spółki na forum Bankier.pl - czerwiec 2016
  Spółka Ticker Ilość postów w czerwcu
1 KGHM KGH 6826
2 Rank Progress RNK 5666
3 EC2 EC2 5122
4 Softblue SBE 4068
5 Petrolinvest OIL 3652
Źródło: Opracowanie własne na podstawie Bankier.pl

Ranking popularności spółek Bankier.pl jest narzędziem pokazującym popularność spółek giełdowych wśród osób korzystających z portalu. Podczas tworzenia rankingu pod uwagę brana jest liczba wyświetleń bankierowego profilu spółki podczas ostatnich 30 dni. Zestawienie na bieżąco mogą śledzić użytkownicy Bankier.pl. Ranking forumowej popularności jest z kolei dostępny w sekcji giełda.

<< Sprawdź ranking za maj

Źródło:
Adam Torchała
Adam Torchała
redaktor Bankier.pl

Redaktor zajmujący się rynkami kapitałowymi. Zdobywca tytułu Herosa Rynku Kapitałowego 2018 przyznanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Swoją uwagę skupia głównie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie trzyma rękę na pulsie nie tylko całego rynku, ale także poszczególnych spółek. Z uwagą śledzi również ogólnogospodarcze wydarzenia w kraju i poza jego granicami.

Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Michał_
Ale sobie jaja z nas robią redaktory
kto przodownikiem juz nie ma oczy pisać brakuje tematów kiepska rozrywka
~Obiektywnie
Miedź powoli ze złotem pną się w górę. Odwrócenie trendu na surowcach.. Ostatnia szansa by dobrze kupić podobne spółki jak KGHM...
~Gmoch
Wykres stworzył Jacek Gmoch
~GIEREK
debeściak, wiecznie żywy i za jego czasó żyło się lepiej i ludzie mieli dostatek i kraj mlekiem i miodem płynący. nie pamiętasz? zapytaj dziadka lub ojca
~pik
Co za niewychowany gość. Siedzi z kobietą w pokoju w czapce na głowie.
~XYZ
Wystarczy najechać na nazwę spółki i masz podświetlone

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki