Pracownicy Toyoty Wałbrzych wywalczyli po 700 zł premii

Pracownicy Toyoty Wałbrzych zrzeszeni w związku zawodowym "Solidarność"  odnieśli sukces podczas środowych mediacji z pracodawcą. Po czterech miesiącach sporu zbiorowego, zatrudnieni wywalczyli premie w wysokości 700 zł brutto. 

(FORUM)

W lutym bieżącego roku pracownicy Toyoty Wałbrzych rozpoczęli rozmowy z pracodawcą. Zarząd uważał wówczas, że wypłata wynagrodzeń w terminie, organizacja szkoleń i regularne przekazywanie składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to atrybuty dobrego pracodawcy. Innego zdania byli pracownicy, którzy zarzucali zarządowi firmy brak regulaminu wynagradzania, brak wyszczególnienia składników premii oraz przestarzały system oceny pracowników nieprzekładający się na gratyfikację finansową.

W nocy z 13/14 lipca w wałbrzyskiej Toyocie odbyły się mediacje związkowców z pracodawcą. "Solidarność" poinformowała, że dzięki rozmowie udało się wywalczyć dla pracowników jednorazowe premie w wysokości 700 zł brutto. 

– Jednym z punktów porozumienia jest nagroda jednorazowa w wysokości 700 zł brutto. Łączna kwota premii z uwzględnieniem tych które zostały już wypłacone wyniesie od 1700 zł do 2300 zł. Pieniądze będą wypłacone do dnia 28.07.2016 r. Oprócz tego porozumienie zakłada inne zobowiązania ze strony pracodawcy – informuje związek zrzeszony w Toyocie Wałbrzych. 

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Pracownik_Podfirmy

Osoby pracujące w Toyocie, przez pod firmę mogą się pożegnać z tą premią, bo po prostu jej nie dostaną w tym wypadku i to jest smutne!

! Odpowiedz
0 4 ~MM

Do autora pani Weroniki Szkwarek, jeżeli wszystkie pani artykuły są napisane w taki sam sposób jak artykuł na temat wywalczonych premii w Wałbrzychu to gratuluje.
W sporze z pracodawcą były trzy związki zawodowe Kadra, OPZZ i Solidarność i to one wynegocjowały w/w premie. Nie jest to sukces zrzeszonych w Solidarności pracowników, a całej załogi i pozostałych związków, ale wiedzę, że osoby informujące panią o zakończonym sporze zbiorowym patrzą tylko na swój czubek nosa, ale taka właśnie jest wałbrzyska solidarność.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~Biuro

Czy nikt z pracowników tej firmy nie rozumie, że kosztów pracy nie można podnosić w nieskończoność. Przecież w lipcu trzeba było premie managerom wypłacić po kilkadziesiąt tysięcy złotych i flotę prawie 100 aut po trzech latach wymienić i jeszcze kilku nowych managerów awansować. Worek jest tylko jeden dla wszystkich nie starczy........

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~TM

Największa korzyść z tego jest taka, że teraz dużo łatwiej będzie kolejny związek założyć, bo wściekłych pracowników nie brakuje.

! Odpowiedz
0 7 ~wspaniale

(MIstrz) dostaje od 6000 do 8000 zł dwa razy do roku -Dziekuję

! Odpowiedz
0 2 ~PAN

Czysta kpina... 700 PLN... hahaha grunt że mamy ZUS opłacony i wypłatę na czas... jeszcze chwila i znowu będzie głośno o Toyocie.

! Odpowiedz
0 2 ~SekwojaMAn

Dziękujemy za sprostowanie w Artykule..... 3 związki brały udział w negocjacjach na równych partnerskich zasadach . Ramię w ramię z Kadrą i OPZZ Konfederacją Pracy szła Solidarność i cała również niezrzeszona część załogi.

! Odpowiedz
0 0 ~Doom

Ten zakład to dno ludzie nic tam naprawdę nie dostaną tylko utraty zdrowia. Ale sami zapracowali sobie na takie traktowanie jednorazowo to gówno a podstawa tam tragedia

! Odpowiedz
3 4 ~autor

Ale sukces. Zwala na kolana a narody klękają. Jestem przekonany, że Toyota była przygotowana na dużo większe pieniądze a prezes odbiera właśnie dodatkowy bonus za sprowadzenie premii do gów..nianego poziomu.

! Odpowiedz
3 13 ~arogantbastard

700zl brutto czyli 497zl netto..."PREMII"......POLAKI KARALUCHY

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.