REKLAMA

Ponownie zwiększył się wyciek z Nord Stream 2. Przyczyna nieznana

2022-10-03 14:55
publikacja
2022-10-03 14:55

Ponownie zwiększył się wyciek gazu z rurociągu Nord Stream 2 na północny wschód od Bornholmu. Przyczyna wzrostu ciśnienia nie jest znana - poinformowała w poniedziałek szwedzka Straż Przybrzeżna.

Ponownie zwiększył się wyciek z Nord Stream 2. Przyczyna nieznana
Ponownie zwiększył się wyciek z Nord Stream 2. Przyczyna nieznana
/ Forsvaret/Siły Zbrojne Danii

Według straży wyciek z jednego z pęknięć w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Morzu Bałtyckim ma na jego powierzchni średnicę około 30 metrów. "Uwalnianie się gazu może jeszcze potrwać pewien czas" - podkreślono w komunikacie.

Natomiast w poniedziałek szwedzkie służby nie zaobserwowały już wycieku z Nord Stream 1.

W weekend Duńska Agencja Energii informowała, że gaz z Nord Stream 1 oraz 2 przestał wydobywać się. Eksperci z tego urzędu przypuszczają, że w Nord Stream 2 po ustabilizowaniu się ciśnienia w rurze mogła pojawić się "kieszeń z gazem".

W poniedziałek na miejsce wycieku szwedzkie wojsko wysłało specjalistyczny statek Belos, przystosowany m.in. do prowadzenia akcji ratunkowych łodzi podwodnych. (PAP)

zys/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Komentarze (20)

dodaj komentarz
polonu
Jak UPA ruszy elektrownię w Zaporożu to ruskie wystrzelą pociski jądrowe na Kijów , tam będzie gołe pole a chmura radioaktywna , komu zagrozi wtedy z Kijowa blisko do Polski do Waszyngtonu daleko .Sami UPOW-cy nie zaatakują elektrowni , zgoda musi być z Waszyngtonu , rury już wysadzali idą na całość , mogą nawet nowego wirusa puścić Jak UPA ruszy elektrownię w Zaporożu to ruskie wystrzelą pociski jądrowe na Kijów , tam będzie gołe pole a chmura radioaktywna , komu zagrozi wtedy z Kijowa blisko do Polski do Waszyngtonu daleko .Sami UPOW-cy nie zaatakują elektrowni , zgoda musi być z Waszyngtonu , rury już wysadzali idą na całość , mogą nawet nowego wirusa puścić , wszystko możliwe . Gdzie są Niemcy gdzie Francja , społeczeństwo Europy musi się obudzić , bo może być zagłada , wygonić Amerykę z Europy ,i to jak najszybciej , bo może być za późno . Nam w Europie nic nie grozi USA nam zagraża, Ukraińskimi rękami rozpętają wojnę atomową wygonić jankesów sami ludzie powinni to zrobić na ulicach nikt za nich tego nie zrobi .w całej Europie .Rosjanie czekają wycofują się bo ci się szykują na elektrownie w Zaporożu o to chodzi . i jodek potasu w Polsce rozprowadzają , i nie łudzić się bo promieniowanie pójdzie z Kijowa a nie Zaporoża tam promieniowanie będzie drugie . Społeczeństwa całej Europy pozwolą na takie coś . u nas rząd jeszcze sprawuje władze i to jest możliwe nikt się nie boi powolnej śmierci w męczarniach ,
xyzq
Co ty bredzisz, z jakiego powodu Ukraina miałaby wysadzać SWOJĄ elektrownię i skazić SWOJE terytorium? To chyba tylko ludzie od Putina tak bardzo za nic mają ludzie życie, że "poświęcą" wszystko żeby innym pokazać. Oczywiście - poświęcą życie innych. Bo swojej marnej moralnie egzystencji będą się kurczowo trzymali pochowani Co ty bredzisz, z jakiego powodu Ukraina miałaby wysadzać SWOJĄ elektrownię i skazić SWOJE terytorium? To chyba tylko ludzie od Putina tak bardzo za nic mają ludzie życie, że "poświęcą" wszystko żeby innym pokazać. Oczywiście - poświęcą życie innych. Bo swojej marnej moralnie egzystencji będą się kurczowo trzymali pochowani w bunkrach. Jaki naród - tacy "bohaterowie" ;)
polonu
Ruskie wysadzili rury w powietrze a teraz pompują w to gaz ile się tylko da aby się woda do środka nie wdarła a Sikorski okłada zapycha te rury szmatami ,aby tylko to uszczelnić .
ministerprawdy
Ruski gaz płynie do Europy już tylko przez Ukrainę. Kto by pomyślał?
passenger
Sankcje, sankcjami, a tam widocznie cały czas płynął gaz do Niemiec. Widocznie się jankesi wkurzyli, że Scholz gada o sankcjach, a po cichu wspiera ruskich robiąc u nich zakupy.
Teraz ruskie podtrzymują ciśnienie w rurze, żeby nie dostała się do środka woda morska i nie zniszczyła rurociągu.
xyzq
Zdajesz sobie sprawę, że takie cuda zadziałałoby tylko wtedy, kiedy wyciek byłoby niewielki a gaz pompowanoby z obu stron? Zresztą to i tak w teorii - bo jak chciałbyś uszczelnić rurę, z której wydobywa się gaz pod ciśnieniem? Gdyby komuś zależało na naprawie (i była ona możliwa) to: należałoby zmniejszyć ciśnienie i natychmiast Zdajesz sobie sprawę, że takie cuda zadziałałoby tylko wtedy, kiedy wyciek byłoby niewielki a gaz pompowanoby z obu stron? Zresztą to i tak w teorii - bo jak chciałbyś uszczelnić rurę, z której wydobywa się gaz pod ciśnieniem? Gdyby komuś zależało na naprawie (i była ona możliwa) to: należałoby zmniejszyć ciśnienie i natychmiast przystąpić do naprawy specjalistycznym sprzętem, wypompować wodę, sprawdzić szczelność, wpompować środek absorbujący wodę (być może zalać specjalnym płynem absorbującym związki soli - nie znam budowy i składu chemicznego rury). To cholernie kosztowne ale wykonalne. Jednak w obecnych warunkach geopolitycznych nie do zrobienia. Kiedy słona woda zaleje rurę i zacznie ją żreć od środka - już nie za bardzo będzie się dało cokolwiek zrobić. Więc obstawiam, że już po NS 1 i 2. Nie lepiej tą kasę było wydać na cokolwiek, leczenie ludzi, badania nad czystą energią, cokolwiek pożytecznego???
gruking
A gdzie ekolodzy z green picu ?
pikawka
Sikorskiego zapytajcie. on przeciez wie najlepiej :D
xqwztsa
To ruscy piszczą od swojej strony.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Nord Stream 2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki