REKLAMA

Polska bankowość w liczbach - rok 2015 [Raport Bankier.pl i PRNews.pl]

Wojciech Boczoń2016-05-20 11:59analityk Bankier.pl
publikacja
2016-05-20 11:59
Bankier.pl

Najważniejsze, unikatowe dane na temat sektora bankowego w Polsce zebrane w jednym miejscu - Bankier.pl i PRNews.pl publikują raport podsumowujący rok 2015 w polskiej bankowości.

Kwartalne Raporty PRNews.pl i Bankier.pl na trwałe wpisały się już w cykl publikacji o polskim sektorze bankowym. Z regularną częstotliwością publikujemy je od 2007 roku. W ramach cyklu ukazało się już ponad 100 analiz podsumowujących wybrane segmenty rynku. Publikacje stanowią uzupełnienie dla raportów udostępnianych cyklicznie przez Związek Banków Polskich, Narodowy Bank Polski i Komisję Nadzoru Finansowego.

Instytucje te publikują dane na temat sektora zbiorczo, my staramy się dostarczać Czytelnikom dane opisujące wyniki działalności poszczególnych banków." Instytucje te publikują dane na temat sektora zbiorczo, my staramy się dostarczać Czytelnikom dane opisujące wyniki działalności poszczególnych banków.

W opublikowanym dziś Raporcie Bankier.pl i PRNews.pl "Polska bankowość w liczbach - rok 2015" (link do raportu poniżej) podsumowujemy wyniki banków w ośmiu obszarach:

  1. Rynek kont osobistych
  2. Rynek bankowości mobilnej
  3. Rynek kart kredytowych
  4. Rynek bankowości internetowej
  5. Zatrudnienie w sektorze bankowym
  6. Liczba placówek bankowych
  7. Liczba klientów w bankach
  8. Aktywa banków

 

Raport w wersji PDF można pobrać TUTAJ.

Źródło:

Do pobrania

Polska_bankowość_w_liczbach_RAPORT_BANKIER.PLpdf
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~JanNiezbedny
Śmiać mi się chce z was polaczki - robocie to co umiecie najlepiej - narzekanie:))) wszyscy źli a ja biedny itd.. śmiech...
Pozdrawiam
~ewa
każdy z banków korzysta. teraz można dać swoje zdanie o bankach, jest akcja Miliony Polaków, dane mają iść do banków i może uda się stworzyć konto idealne! tu: https://miliony-polakow.pl/
~murarz_niepijący
admina upraszam o usunięcie spamu
~Gosia
DOŚĆ BANKSTERKI ! Chcemy z powrotem kawiarenek, sklepów, a banki na peryferia i nie w takiej zbędnej ilości. Ta branża to patologia, która nic nie wnosi poza długami i bankrutami. Banki TAK, ilość zdecydowanie mniejsza i tylko UCZCIWE.
~Heniek
100% poparcia. Niech oddziały banków na nowo staną się kawiarniami, bibliotekami, księgarniami, specjalistycznymi sklepikami itp. itd.

Pocieszam się tym, że to prędzej czy później się stanie. Jeżeli nie w wariancie cypryjskim/greckim gdzie wkurzony lud demolował placówki banksterów, to prędzej niż później
100% poparcia. Niech oddziały banków na nowo staną się kawiarniami, bibliotekami, księgarniami, specjalistycznymi sklepikami itp. itd.

Pocieszam się tym, że to prędzej czy później się stanie. Jeżeli nie w wariancie cypryjskim/greckim gdzie wkurzony lud demolował placówki banksterów, to prędzej niż później to całe globalne kasyno, którym kręcą bandyci z banków yebnie na twarz. Czego sobie i każdemu normalnemu człowiekowi na tym chorym świecie życzę.
~as odpowiada ~Heniek
Gorzej jesli yebną na nasz koszt. A to oni potrafią...
~op
Pracuję w jednej z bardziej transakcyjnych placówek w Polsce i gwarantuje Pani, że większość klientów narzeka na zbyt małą ilość placówek a nie odwrotnie. Ale rozwiązanie jest proste - proszę korzystać z usług bankowych przez internet i namawiać do tego innych.
~WONbanksterzy odpowiada ~op
większość klientów to znaczy ile - konkrety a nie bankowe pitu pitu. Jesteście obok urzędasów tą grupą zawodową, która żeruje na zdrowej tkance każdego społeczeństwa. Im was mniej i waszych placówek tym lepiej.
~mark odpowiada ~WONbanksterzy
Najbardziej to na społeczeństwie żerują prezesi banków. Oni zgarniają największe profity.

Oczywiście osobną działką są pracownicy wciskający klientom różne toksyczne produkty i banki, które się w takim procederze oszukiwania klientów specjalizują.

Powiązane: Polska bankowość w liczbach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki