REKLAMA

Podejrzana sesja na NewConnect pod okiem KNF

2011-08-29 12:36
publikacja
2011-08-29 12:36
Notowana na NewConnect Serenity w piątek zanotowała rekordowe w swojej jak i samego NewConnect historii obroty. Wyniosły one prawie 15 mln zł, przy czym wartość obrotu na całym NC w tym dniu to około 18 mln zł.

O 16:50 kurs, przebijając górne widełki, zwyżkował do poziomu 0,45 zł, co oznacza wzrost względem ceny otwarcia aż o 32 proc. Co zaskakujące, minuty później kurs znalazł się na kolejnych widełkach, jednak tym razem dolnych. Serenity zakończyło sesję na poziomie 0,25 zł, tracąc względem ceny otwarcia 26 proc.

W poniedziałek zarząd Serenity poinformował, że zamierza złożyć zawiadomienie do KNF o podejrzeniach zaistnienia manipulacji kursem oraz wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego.

Jak tłumaczy zarząd, brak było jakichkolwiek przesłanek fundamentalnych do zaistniałej sytuacji, a niespotykanie krótkie okresy równoważenia oraz błyskawiczna wymiana zleceń na wszystkich poziomach pomiędzy ok. 0,25 a 0,45 zł mogą świadczyć o manipulacji kursem.

Jako przyczynę domniemanego ataku spekulacyjnego zarząd sugeruje realizację zakupu tanich akcji przez powzięcie informacji poufnej o transakcjach planowanych przez emitenta w okresie wrzesień-grudzień, lub uniemożliwienie emitentowi realizacji biznesplanu.

8 sierpnia spółka podała do wiadomości informację o zakupie 20 mln akcji przez jeden z funduszy TFI Allianz Polska. Trwają również negocjację z czterema kolejnymi funduszami. Jak podał zarząd spółki trzy z nich mimo piątkowej sytuacji złożyły deklarację niezmiennego poparcia dla planu inwestycyjnego Serenity.

Marcin Świerkot
Bankier.pl

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~asdq
Ja mam takie pytanie,
Gdy kurs przekroczy widelki, to kto decyduje o tym jak szybko ustalają się nowe i ile one wynoszą? Robi to automat na podstawie nadchodzących zleceń?
~do pierdla wsadzic!
pod okiem? jak widac wykorzystali kolejne poufne informacje i wywindowac kurs koelny przyklad jak sie unas manipuluje na giełdzie smieciowej to no NC norma codzienna tymbardzie jesttak samo robią na całej GPW tylko ze jnieudolne KNF jeszce nikogo nieukarał

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki