REKLAMA

Piotr Duda: Stabilność rządu to dla mnie bardzo ważna sprawa

2021-03-06 10:31
publikacja
2021-03-06 10:31
Piotr Duda: Stabilność rządu to dla mnie bardzo ważna sprawa
Piotr Duda: Stabilność rządu to dla mnie bardzo ważna sprawa
fot. Adam Guz / KPRM / / Flickr

To dla mnie bardzo ważna sprawa; chodzi o stabilność rządu i rozwiązania, które przed nami, czyli Nowy Ład gospodarczy - powiedział w sobotę przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda pytany, czy przejmuje się narastającym konfliktem w Zjednoczonej Prawicy.

Duda pytany w RMF FM, czy przejmuje się narastającym konfliktem w Zjednoczonej Prawicy odparł: "Na pewno tak, bo to dla mnie też bardzo ważna sprawa". "Chodzi o stabilność rządu i te rozwiązania, które przed nami, czyli Nowy Ład gospodarczy i wiele innych pozytywnych rozwiązań" - wskazał szef "S".

"Ja nie będę apelował, bo politycy tacy jak pan Zbigniew Ziobro czy pan Jarosław Gowin doskonale o tym powinni wiedzieć, że sami nic nie znaczą; że to co stało się przez ostatnie lata od 2015 rok, te wspólne działania przynoszą pozytywne efekty. I jeżeli tak faktycznie by się stało, żeby Zjednoczona Prawica rozeszła się i faktycznie by nastąpiły nowe wybory, to niech w ogóle nie przechodzą progu Solidarności. My wiemy, jak się będziemy wtedy zachowywać" - mówił Piotr Duda.

Jak podkreślił jest jeszcze wiele spraw do dokończenia i załatwienia wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą. Zwrócił uwagę, że w podpisanej przez Solidarność z prezydentem umowie programowej jest ważny postulat emerytury stażowej. "Tutaj Solidarność tego tematu z panem prezydentem nie odpuści, bo to jest najważniejszy temat" - podkreślił przewodniczący "S".(PAP)

autor: Mateusz Mikowski

mm/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
gregorkostek
Piotrus kiedy sie wezmiesz do porzadnej roboty ,2 twoja kadencja i nic ,po tobie nie zostanie tylko wspomnienia z uroczystych biesiad ,walnij w stol reka ,pokaz ze jestes mezczyzna,.
pafcio24
"te wspólne działania przynoszą pozytywne efekty" - taki kiepski żart marionetki popierającej rządy nieudaczników

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki