REKLAMA

PEM planuje utworzenie nowego funduszu

2018-09-03 20:06
publikacja
2018-09-03 20:06
fot. Darek Lewandowski / FORUM

Private Equity Management rozpoczyna prace zmierzające do utworzenia alternatywnego funduszu inwestycyjnego, zgodnie z przepisami prawa luksemburskiego - poinformowała spółka w komunikacie. PEM przewiduje, że docelowa kapitalizacja funduszu wynosić będzie do 500 mln euro.

"Private Equity Managers, (...) zarządzający funduszami z Grupy MCI, rozpoczął prace nad powstaniem nowego funduszu na zasadach +commitment+, którego wartość aktywów pod zarządzaniem może osiągnąć do 500 milionów euro" - podano w komunikacie.

Nowy fundusz będzie miał charakter zamknięty.

Jak podano, spółka przewiduje, że inwestorami funduszu będą w przeważającej części międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni. Zbieranie kapitału do funduszu ma odbywać się na warunkach oferty prywatnej.

Spółka szacuje, że przeznaczy na utworzenie funduszu około 1,4 mln euro w latach 2018-2019. Jak podano, w przypadku utworzenia funduszu PEM przewiduje, że koszty te zostaną powiększone o kwotę do 0,6 mln euro i do 2 proc. zobowiązań inwestorów do wpłat do funduszu (wyłączając zobowiązania do wpłat zaciągnięte przez inwestorów powiązanych z grupą MCI Capital lub PEM).

Partnerem zarządzającym funduszu ma być zależna od PEM spółka prawa luksemburskiego.

"PEM przewiduje, że partner zarządzający będzie, w odniesieniu do każdego inwestora, otrzymywać wynagrodzenie za zarządzanie w wysokości: w okresie inwestycyjnym 2 proc. zobowiązań do dopłat danego inwestora w stosunku rocznym, oraz po okresie inwestycyjnym 2 proc. udziału danego inwestora w łącznym koszcie nabycia wszystkich niezrealizowanych inwestycji w stosunku rocznym" - podano w komunikacie.

"To zupełnie nowy etap dla grupy PEM. Od jakiegoś czasu myśleliśmy nad utworzeniem funduszu zamkniętego, w którym będziemy mogli wykorzystać nasze doświadczenie zdobyte w MCI.EuroVentures. Strategia Nowego Funduszu będzie podobna – skupiamy się na transformacji cyfrowej w regionie Europy Środkowowschodniej" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Tomasz Czechowicz, prezes PEM.

Grupa nie określiła możliwej daty zakończenia procesu powstania funduszu.

"Grupa nie będzie udzielać dalszych komentarzy do czasu osiągnięcia kolejnych znaczących etapów procesu tworzenia nowego funduszu" - podał PEM w komunikacie prasowym. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki