REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kolejny market budowlany otwarty w każdą niedzielę. Obi jest placówką pocztową

2021-12-02 10:16
publikacja
2021-12-02 10:16
Kolejny market budowlany otwarty w każdą niedzielę. Obi jest placówką pocztową
Kolejny market budowlany otwarty w każdą niedzielę. Obi jest placówką pocztową
fot. Bjoern Wylezich / / Shutterstock

Kolejna sieć sklepów będzie otwarta w każdą niedzielę. Markety budowlane Obi będą czynne przez siedem dni w tygodniu. Klienci placówek skorzystają z usług kurierskich.

Bricomarche, Castorama, Leroy Merlin, Jula - wydłuża się lista sklepów budowlanych otwartych w każdą niedzielę. W grudniu do tej listy dołączają także markety Obi. "Jesteśmy otwarci w każdą niedzielę. Zapraszamy 7 dni w tygodniu" – czytamy na stronie internetowej sieci. Już 5 grudnia klienci będą mogli zarobić zakupy w Obi.

Wykorzystanie luki w przepisach o zakazie handlu w niedziele - początkowo przez sieci marketów spożywczych - staje się coraz bardziej popularne. Z opcji korzysta m.in. sklep z zabawkami i artykułami dla dzieci Smyk. Markety otwarte przez siedem dni w tygodniu rosną jak grzyby po deszczu. Tylko w trakcie ostatnich tygodni na placówkę pocztową "przekwalifikowało się" kilka kolejnych sklepów m.in. Dino.

Już wkrótce luka w przepisach umożliwiająca sprzedaż w niedziele niehandlowe placówkom pocztowym zostanie zlikwidowana. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę mającą uszczelnić zakaz handlu w niedziele. Pozwoli ona na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów, które świadczą też usługi pocztowe, jeśli przychody z tej działalności przekroczą 40 proc. przychodów danej placówki. Przepisy wchodzą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia.

DF

Źródło:
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
ja3
Uszczelnią przepisy których nikt nie chce i wszyscy je obchodzą. Wygląda na to, że pracownicy sklepów masowo nie rzucili roboty od kiedy zmuszono ich przyjmować paczki (pewnie liczą na to, że nikt nie przyjdzie).
bha
Mało,mało,mało zawsze będzie za mało. Niestety
_xyz
Fajnie. Teraz przy okazji zakupu cementu wyślę kartkę świąteczną.
kryzysio
Możesz również wysłać cement.

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki