REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Dino otwiera wszystkie sklepy w niedziele

2021-12-01 13:21
publikacja
2021-12-01 13:21
Dino otwiera wszystkie sklepy w niedziele
Dino otwiera wszystkie sklepy w niedziele
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Sieć sklepów Dino poszerzyła swoją współpracę z DPD Polska. Wszystkie 1700 placówek należących do polskiej sieci stało się placówkami pocztowymi i będą otwarte w niedziele niehandlowe.

– Współpraca z siecią marketów Dino i powiększenie sieci DPD Pickup to odpowiedź na rosnące oczekiwania konsumentów dotyczące wygody i elastyczności doręczeń – tłumaczy DPD w komunikacie prasowym. Wszystkie sklepy będą zarówno punktami nadań i odbiorów paczek DPD Pickup.

Dino informowało do tej pory o liczbie otwieranych przez siebie sklepów w niedziele. W lipcu br. 36 placówek umożliwiało zrobienie zakupów w drugi dzień weekendu. W ostatnią niedzielę listopada było to już ponad 300 sklepów.

Niedziele niehandlowe trafiły do legend i baśni

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta z 2018 roku nie zrealizowała założonego przez jej autorów celu. Pierwszym sklepem, który skorzystał z „furtki na placówkę pocztową była sieć Żabka. W lipcu 2021 r. kolejnym sklepem została Biedronka, która wytyczyła drogę dla pozostałych dyskontów oraz super-marketów. Na ten moment w niedziele niehandlowe swoje placówki otwiera niemal cała branża spożywcza, z czego poza wspomnianym Dino, wszystkie punkty Lidla oraz Kauflandu umożliwiają zrobienie zakupów.

Kolejną branżą, która również poszerzyła swoje usługi o możliwość odbioru i nadania paczek, była sekcja budowlana. W ostatni dzień tygodnia można zrobić zakupy w takich sklepach jak: Leroy Merlin, Castorama, Jula oraz Bricomarche. Do tego grona dołączył również Smyk, który postanowił otworzyć większość sklepów, które nie znajdują się w galeriach handlowych.

„Furtka” zostanie zamknięta 1 lutego 2022 roku. To wtedy wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu, która została już podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. 

AB

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (16)

dodaj komentarz
mknowak
Brawo PiS ani kroku w tył tutaj mają rządzić korpo a ludzie mają robić za pół miski ryżu dla obcych.
podatnik-
Przypominam, gdzie rzecz się dzieje, ano dzieje się w PRLu bis, który 1 grudnia 2021 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla Przypominam, gdzie rzecz się dzieje, ano dzieje się w PRLu bis, który 1 grudnia 2021 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie już w 2009 r. człowiek Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarabiał dziennie 31.000,00 PLN słownie trzydzieści jeden tysięcy złotych a maksymalna emerytura powstańca, który walczył za Warszawę wraz z kombatanckimi dodatkami wynosi 1.500,00 PLN słownie jeden tysiąc pięćset złotych miesięcznie i gdzie nie można spowolnić gospodarki bo jej po prostu brak!
bingo71
Jakieś dwa miesiące temu przejezdzam w naszej miejscowości i patrze Dino otwarte w niedzielę myslę co sie stało .Przejezdzam w kolejna niedzielę otwarte mysle zatrzymam się i zobaczę o co chodzi.Wchodzę i pytam pracownic czemu otwarte w niedzielę a one na to ,że mozna nadać paczkę dpd .I co nadaja no co pan w trzy Jakieś dwa miesiące temu przejezdzam w naszej miejscowości i patrze Dino otwarte w niedzielę myslę co sie stało .Przejezdzam w kolejna niedzielę otwarte mysle zatrzymam się i zobaczę o co chodzi.Wchodzę i pytam pracownic czemu otwarte w niedzielę a one na to ,że mozna nadać paczkę dpd .I co nadaja no co pan w trzy niedziele nikt ani jednej paczki nie nadał a bylo już fajnie ,żę mógł człowiek w niedziele z rodziną odpoczać odrzekla pracownica
pozhoga
Ewidentne obchodzenie prawa. Rozumiem że korpoludki z funduszu - właściciela Dino albo i sam p. Biernacki też siedzą w robocie w niedzielę?
300_pala
Biffet powiedział E jak nie zarabiasz gdy śpisz to znaczy ze jesteś biedakiem
kryzysio odpowiada 300_pala
Drzemeczka na zdalnej to jest to.
pakamera
Biernacki,jeżeli nawet pracuje w niedzielę,to jego wybór,ale ludzie w Dino pracują pod przymusem.Takie współczesne niewolnictwo.
mknowak
Inni się otworzyli to Dino nie miało wyjścia
jacek-19 odpowiada pakamera
ludzie w Dino pracują pod przymusem - ? Nie musza pracowac moga siedziec w domu, PIS DA nierobom.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki