REKLAMA
ZAGŁOSUJ

MZ: jest wola dalszych rozmów z rezydentami

2017-12-13 16:55
publikacja
2017-12-13 16:55
MZ: jest wola dalszych rozmów z rezydentami
MZ: jest wola dalszych rozmów z rezydentami
fot. Marian Zubrzycki / / FORUM

Minister Konstanty Radziwiłł jest gotów do dalszych rozmów z lekarzami rezydentami, czekamy na wolę współpracy - powiedziała w środę wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Odbieramy to jako zaproszenie, oczekujemy na rozmowy - odpowiedzieli rezydenci.

"Jesteśmy gotowi do dalszych rozmów, tylko proszę przyjść na rozmowy; minister zdrowia Konstanty Radziwiłł jest gotowy do dalszych negocjacji" mówiła wiceminister podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia. Wiceminister zaznaczyła, że część postulatów rezydentów jest realizowana - m.in. zmiany szkolenia specjalizacyjnego i wzrost nakładów na służbę zdrowia.

Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów OZZL stwierdził, że słowa wiceminister odbiera jednoznacznie jako zaproszenie Porozumienia Rezydentów do rozmów. Jak przyznał, rezydenci nie uczestniczą w pracach zespołu powołanego przy ministrze zdrowia. Zauważył też, że w pracach Rady Dialogu Społecznego uczestniczy Porozumienie Zawodów Medycznych, a na posiedzeniu RDS lekarz rezydent zabrał głos.

"W naszej ocenie, nie mieliśmy jeszcze do czynienia z negocjacjami, jak realnie rozwiązać problem, bardzo na nie oczekujemy i cały czas apelujemy" powiedział przedstawiciel Porozumienia Rezydentów OZZL.

autorzy: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Olga Zakolska

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki