MSWiA: Leszek Suski nowym komendantem głównym PSP

Starszy brygadier Leszek Suski został powołany na stanowisko komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej - poinformowało PAP we wtorek MSWiA.

Suski, który został także nowym Szefem Obrony Cywilnej Kraju, zastąpił na stanowisku komendanta głównego PSP nadbryg. Wiesława Leśniakiewicza, który został odwołany w poniedziałek. Suski został powołany na komendanta głównego PSP przez premier Beatę Szydło na wniosek szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, który we wtorek wręczył mu nominację.

Leszek Suski urodził się 31 grudnia 1957 r. Służbę w PSP rozpoczął w 1981 r. W 1986 r. skończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Pełnił służbę m.in. w Katedrze Taktyki i Dowodzenia SGSP, był także dowódcą zmianowym i p.o. dowódcy Jednostki nr I w Warszawie.

Od 1997 r. służył w Komendzie Głównej PSP. Następnie w latach 2002-2005 oddelegowany do MSWiA. Pełnił również w latach 2005-2007 funkcję pierwszego zastępcy komendanta głównego PSP. Był także sejmowym ekspertem do spraw ochrony przeciwpożarowej i zarządzania kryzysowego.

Na początku grudnia ze stanowiska odwołany został zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Piotr Kwiatkowski, który sam - w listopadzie - złożył raport o odejście ze służby.

Raporty o odejście ze służby złożyło też kilku komendantów wojewódzkich PSP.

(PAP)

gdyj/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Maliba

Największa zaleta to że jest bratem posła PIS Marka

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil