Komisja dyscyplinarna ministerstwa sprawiedliwości wyda decyzję ws. Marzeny Kruk

Komisja dyscyplinarna Ministerstwa Sprawiedliwości dziś wyda decyzję w sprawie Marzeny Kruk, urzędniczki resortu zamieszanej w aferę reprywatyzacyjną.

Otrzymała ona około 38 milionów złotych odszkodowania za nieruchomości w Warszawie, odebrane na mocy tak zwanego dekretu Bieruta. W zeszłym tygodniu Marzena Kruk zrezygnowała z pracy w ministerstwie, nie grożą jej więc konsekwencje służbowe. Rzecznik ministerstwa sprawiedliwości Sebastian Kaleta powiedział jednak, że resort zbada sprawę zgodnie z procedurami tak, aby ewentualni winni ponieśli odpowiedzialność, a Skarb Państwa nie był narażony na żadne koszty.

Komisja dyscyplinarna Ministerstwa Sprawiedliwości badała oświadczenia majątkowe Marzeny Kruk z czterech ostatnich lat. Jeśli stwierdzi nieprawidłowości, może to być dowód dla prokuratury, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Wątpliwości budzi fakt, w jaki sposób urzędniczka weszła w posiadanie roszczeń do nieruchomości i czy informowała o tym przełożonych, miała bowiem taki obowiązek.

IAR/Cyryl Skiba/RDC/Siekaj/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil