REKLAMA
APOGEUM IV FALI

KAS: spółka po kontroli zapłaciła 5 mln zł podatku CIT

2021-11-24 11:04
publikacja
2021-11-24 11:04
KAS: spółka po kontroli zapłaciła 5 mln zł podatku CIT
KAS: spółka po kontroli zapłaciła 5 mln zł podatku CIT
fot. Konektus Photo / / Shutterstock

5 mln zł zaległego podatku od osób prawnych (CIT) wraz z odsetkami wpłaciła do budżetu państwa mazowiecka spółka - poinformowała KAS z Białegostoku, która przeprowadziła kontrolę działalności finansowej tego podmiotu. Według służb celno-skarbowych firma unikała zapłaty podatku u źródła.

Spółka działa w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej w branży usług medialnych - poinformował w środę st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Jak podał w komunikacie, kontrole za lata 2016-2017 wykazały, że firma wykorzystywała powiązania kapitałowe oraz stosowała mechanizm transferu należności licencyjnych za granicę, który prowadził do nieuprawnionego skorzystania ze zwolnienia z poboru i zapłaty podatku u źródła.

"Nieprawidłowości skutkowały uszczupleniami w zakresie podatku CIT" - dodał Czarnecki. Spółka zgodziła się z ustaleniami kontroli i wpłaciła 5 mln zł zaległego podatku dochodowego od osób prawnych wraz z odsetkami za zwłokę.

W przypadku gdy podmiot nie zgadza się z ustaleniami kontroli, po wyczerpaniu możliwości odwołania w postępowaniu podatkowym, pozostaje mu droga sądu administracyjnego.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk

rof/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
monaaa
No wielki sukces, doprawdy... Zapłacili podatek bez sprzeciwu, bo kontrahent w swoim urzędzie zawnioskuje o zwrot tych 5 mln i im odda. Podatek u źródła, to potrącenie przy platnosci części podatku, który ma wpłacić od tej transakcji zagraniczny kontrahent w swoim urzędzie. Nasz urząd przekazuje te pieniądze do docelowego No wielki sukces, doprawdy... Zapłacili podatek bez sprzeciwu, bo kontrahent w swoim urzędzie zawnioskuje o zwrot tych 5 mln i im odda. Podatek u źródła, to potrącenie przy platnosci części podatku, który ma wpłacić od tej transakcji zagraniczny kontrahent w swoim urzędzie. Nasz urząd przekazuje te pieniądze do docelowego urzędu, taka forma zabezpieczenia. Nasz urząd skarbowy nic tu nie nie zyskał, a podatnik nic nie uszczuplił, tylko poprawił swoją płynność finansową, bo przez te 2 lata nie mroził pieniędzy czekając po 2 miesiące na zwrot.
jabu74_-_ekspert
ujawnić co to za firma ! natychmiast !
monaaa
Chwytliwy tytuł i każdy, kto kompletnie nie wie, co to podatek u źródła (zabezpieczenie należności podatkowej urzędu skarbowego z kraju kontrahenta, a nie danina w Polsce), jest oburzony.
Nie było uszczuplenia podatku, tylko nieprawidłowe rozliczenie go.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki