REKLAMA

KAS: spółka po kontroli zapłaciła 5 mln zł podatku CIT

2021-11-24 11:04
publikacja
2021-11-24 11:04

5 mln zł zaległego podatku od osób prawnych (CIT) wraz z odsetkami wpłaciła do budżetu państwa mazowiecka spółka - poinformowała KAS z Białegostoku, która przeprowadziła kontrolę działalności finansowej tego podmiotu. Według służb celno-skarbowych firma unikała zapłaty podatku u źródła.

KAS: spółka po kontroli zapłaciła 5 mln zł podatku CIT
KAS: spółka po kontroli zapłaciła 5 mln zł podatku CIT
fot. Konektus Photo / / Shutterstock

Spółka działa w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej w branży usług medialnych - poinformował w środę st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Jak podał w komunikacie, kontrole za lata 2016-2017 wykazały, że firma wykorzystywała powiązania kapitałowe oraz stosowała mechanizm transferu należności licencyjnych za granicę, który prowadził do nieuprawnionego skorzystania ze zwolnienia z poboru i zapłaty podatku u źródła.

Reklama

"Nieprawidłowości skutkowały uszczupleniami w zakresie podatku CIT" - dodał Czarnecki. Spółka zgodziła się z ustaleniami kontroli i wpłaciła 5 mln zł zaległego podatku dochodowego od osób prawnych wraz z odsetkami za zwłokę.

W przypadku gdy podmiot nie zgadza się z ustaleniami kontroli, po wyczerpaniu możliwości odwołania w postępowaniu podatkowym, pozostaje mu droga sądu administracyjnego.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk

rof/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (3)

dodaj komentarz
monaaa
No wielki sukces, doprawdy... Zapłacili podatek bez sprzeciwu, bo kontrahent w swoim urzędzie zawnioskuje o zwrot tych 5 mln i im odda. Podatek u źródła, to potrącenie przy platnosci części podatku, który ma wpłacić od tej transakcji zagraniczny kontrahent w swoim urzędzie. Nasz urząd przekazuje te pieniądze do docelowego urzędu,No wielki sukces, doprawdy... Zapłacili podatek bez sprzeciwu, bo kontrahent w swoim urzędzie zawnioskuje o zwrot tych 5 mln i im odda. Podatek u źródła, to potrącenie przy platnosci części podatku, który ma wpłacić od tej transakcji zagraniczny kontrahent w swoim urzędzie. Nasz urząd przekazuje te pieniądze do docelowego urzędu, taka forma zabezpieczenia. Nasz urząd skarbowy nic tu nie nie zyskał, a podatnik nic nie uszczuplił, tylko poprawił swoją płynność finansową, bo przez te 2 lata nie mroził pieniędzy czekając po 2 miesiące na zwrot.
jabu74_-_ekspert
ujawnić co to za firma ! natychmiast !
monaaa
Chwytliwy tytuł i każdy, kto kompletnie nie wie, co to podatek u źródła (zabezpieczenie należności podatkowej urzędu skarbowego z kraju kontrahenta, a nie danina w Polsce), jest oburzony.
Nie było uszczuplenia podatku, tylko nieprawidłowe rozliczenie go.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki