REKLAMA

Gliński: Dyskusja o tym, czy pomagać kulturze w pandemii, to wstyd

2020-11-25 06:53
publikacja
2020-11-25 06:53
fot. Mateusz Słodkowski / FORUM

Fundusz Wsparcia Kultury to jeden z programów wsparcia gospodarki i obrony miejsc pracy, a kultura jest ważnym sektorem gospodarczym. Nie mylmy go z programami mecenatu państwa czy z programami socjalnymi, bo nie oceniamy tu wartości – mówi "Gazecie Polskiej" minister kultury Piotr Gliński.

Wicepremier Gliński wyjaśnia, że "w sytuacji ogólnoświatowej pandemii i wielkiego kryzysu gospodarczego polegającego na tym, że ludzie tracą pracę, obowiązkiem państwa jest w pierwszej kolejności walka z pandemią, a następnie zadbanie o gospodarkę. Nam udało się gospodarkę i miejsca pracy obronić najlepiej w Europie. Ten program jest elementem tej obrony" - podkreśla.

Wskazuje, że Fundusz Wsparcia Kultury wspiera firmy, a tym samym miejsca pracy. "Przy wydarzeniach kulturalnych pracuje wiele osób niezatrudnionych na etatach, to specyficzna branża i dlatego to program również dla tych, którzy są zatrudnieni na umowy cywilno-prawne i samozatrudnionych. Tu pieniądze nie mogą iść na prywatne konto przedsiębiorcy, tylko na funkcjonowanie firmy" – wskazuje wicepremier.

"W interesie Polski jest, by przekazać państwowe wsparcie dla gospodarki, a kultura jest elementem gospodarki. Jednym z najlepiej rozwijających się w tej chwili sektorów na świecie. I trzeba też dbać o ludzi tam zatrudnionych. Aby przetrwali trudny czas" – wyjaśnia. (PAP)

wnk/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
grab
Minister kultury wspiera kulturę masową - show biznes, który kosi kasę na byle jakich występach!
Gliński do dymisji, za rozdawnictwo państwowych pieniędzy byle komu!
karbinadel
Farbuje się na Trumpa, czy zwoje mu się przegrzały?

Powiązane: Kultura i sztuka - kina, teatry, muzea, galerie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki