REKLAMA

Getin Noble spółką groszową. Mocne spadki

2015-07-24 12:34
publikacja
2015-07-24 12:34
fot. Stefan Maszewski / Reporter / EastNews

W piątek wczesnym popołudniem Getin Noble stał się spółką groszową. Cena akcji banku spadła poniżej złotówki po raz pierwszy od początku 2009 roku.

Kliknij, aby zobaczyć pełne notowania
Kliknij, aby zobaczyć pełne notowania (Bankier.pl)

Ostatnie miesiące nie są najlepszym okresem dla akcjonariuszy Getin Noble. Od początku roku spółka straciła 60%. Część tych spadków wiąże się ze styczniową decyzją SNB dotyczącą uwolnienia notowań franka. Getin, jako jeden z najbardziej aktywnych graczy na rynku frankowych kredytów hipotecznych, znalazł się w odwrocie.

Zła passa banków trwa jednak dalej. Ostatnie zapowiedzi polityków dotyczące podatku bankowego czy przewalutowań sprawiają, że WIG-Banki stracił w ciągu ostatnich trzech miesięcy 20% wartości. Najmocniej ponownie odczuł to Getin Noble, który w tym samym okresie stracił 45%. Tylko dzisiaj jego akcje tanieją o 8,4% do poziomu 0,98 zł. Kosztujący jeszcze w poprzednim roku ponad 3 zł Getin Noble dołączył więc tym samym do grona giełdowych groszowców.

To nie jest jednak jedyna spółka z imperium Leszka Czarneckiego, która w ostatnim czasie znajduje się w odwrocie. W ostatnich tygodniach tracą także m.in. papiery Getin Holdingu oraz Open Finance, a porażką okazał się niedawny debiut Idea Banku. Szczególnie słaba dla spółek miliardera była ostatnia środa. Giełdowy majątek Czarneckiego skurczył się wówczas o ćwierć miliarda złotych.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (68)

dodaj komentarz
~mariuszK
Za ile w można mieć teraz w Polsce własny bank? - to groszowe sprawy.
~olo
To teraz będą musieli odszczekać to info he he
~sebastian
Zgroza co się dzieje. Zachód ucieka przed rządami PIS. Po co wybraliście Dude!!? Po co głosujcie na PIS!!?
~Demokrates
Nawet w stanach giełdy poleciały na wieść o wyborze Dudy. ratuj się kto moooożżżzeeeee!

A ty po co głosujesz na PO????Chyba masz do tego prawo....
pozdrawiam
~jan odpowiada ~Demokrates
BO zawód SYN albo Córka głosuje na PO PSL
~rer
To najbardziej agresywny i chciwy bank. Wciskali klientom kit i śmieci. Nie jest mi go żal dlatego że polski, nie mają żadnych oporów i sentymentu w łupieniu rodaków.
~IB
Zgadza się...
Oglądałeś Wilka z Wall Street.
Pamiętaj, liczy się tylko Prowizja Maklera( Bankiera)
Takie życie, prowzje u Leszka są na odpowiednim poziomie :D
~mall
Hura, zeby toto upadlo wreszczie, razem z OF, LCC i innymi spolkami.
~Berek
Najpierw Krauze teraz TW Ernest. Taka kolej rzeczy z tymi , którzy do bogactwa doszli agenturalnymi koneksjami a nie głową do biznesu. Jacy tam oni biznesmeni! Proszę Was! Krauze potrafił podpisać kontrakt z ZUSem ale już absolutnie nie potrafił go zrealizować. TW Ernest zbudował EFL na układach w państwowym wówczas Najpierw Krauze teraz TW Ernest. Taka kolej rzeczy z tymi , którzy do bogactwa doszli agenturalnymi koneksjami a nie głową do biznesu. Jacy tam oni biznesmeni! Proszę Was! Krauze potrafił podpisać kontrakt z ZUSem ale już absolutnie nie potrafił go zrealizować. TW Ernest zbudował EFL na układach w państwowym wówczas Banku Zachodnim. Kiedy po sprzedaży EFL wszedł w branżę bankową - tam już układów nie było. Masowo wszystko wprowadzał na giełdę. Przypomnę cenę IPO Noble Banku - 18 zł, Open Finance'u - 18 zł . Z deweloperki LCC: 6,8 zł. No cóż! TW Ernest był tylko złotoustym do zachwalania swoich akcji w procesie IPO. Potem z robieniem biznesów to on wiele nie miał wspólnego .... Nieudacznik z rozdania partyjnego nie miał szans niczego więcej zrobić. Raportowanie do UB to inna działalność niż robienie kasy
~dromader
Z szacunkiem - zrobił bardzo dobry interes.
Kto nie zna, niech poszuka o aferze LC Corp. Ilu klientów banku puścił z torbami?! Od strony mentalnej było to świństwo, od strony prawnej wielki przekręt, ale zrobił to, co robią banksterzy na całym świecie i zarobił w jeden dzień kilkaset milionów.
Wielki biznes
Z szacunkiem - zrobił bardzo dobry interes.
Kto nie zna, niech poszuka o aferze LC Corp. Ilu klientów banku puścił z torbami?! Od strony mentalnej było to świństwo, od strony prawnej wielki przekręt, ale zrobił to, co robią banksterzy na całym świecie i zarobił w jeden dzień kilkaset milionów.
Wielki biznes po trupach!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki