REKLAMA

Erste Group rekomenduje "sprzedaj" akcje GetBacku i Kruka

2018-03-27 10:40
publikacja
2018-03-27 10:40
Erste Group rekomenduje "sprzedaj" akcje GetBacku i Kruka
Erste Group rekomenduje "sprzedaj" akcje GetBacku i Kruka
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Erste Group w raporcie z 23 marca rozpoczął wydawanie rekomendacji dla GetBack od "sprzedaj" i ceny docelowej 7,6 zł. Rekomendacja dla Kruka została obniżona z "akumuluj" do "sprzedaj", a wycenę akcji spółki obniżono do 151 zł z 344 zł wcześniej.

fot. / / Bankier.pl


Raport wydano przy cenie 215,4 zł za akcję Kruka i 8,9 zł za akcję GetBacku. Dziś kurs Kruka pozostaje niemal bez zmian, akcje GetBacka z kolei mocno tanieją. Ciężko jednak uznawać spadki tego drugiego jako efekt wyłącznie wydanej rekomendacji, przecena na akcjach tej spółki trwa już bowiem od wielu dni.

Zdaniem Erste GetBack, charakteryzuje się zbyt dużym ryzykiem inwestycyjnym na tle sektora. Z kolei Krukowi, zdaniem autora raportu, nie uda się natomiast uniknąć obniżenia zyskowności.

W raporcie podano, że obniżenie rekomendacji dla Kruka wynika z niższych oczekiwań Erste wobec wartości kupowanych przez spółkę portfeli długów oraz "nieco bardziej konserwatywnej" oceny perspektyw Kruka na rynku włoskim.

W ocenie autora raportu, "kończą się czasy" w których firmy windykacyjne osiągały rentowność kapitału własnego na poziomie przekraczającym 20 proc.

"Historyczna analiza sektora oraz presji kosztowych nie daje nam uzasadnionych podstaw by zakładać dalsze istotne efekty skali oraz osiągnięcie znaczącego spadku kosztów operacyjnych w relacji do wpłat (od dłużników - PAP) - co byłoby niezbędne, aby w przyszłości sektor co najmniej utrzymał marże operacyjne przy niższych wewnętrznych stopach zwrotu" - czytamy w raporcie.

Autorem raportu rozpowszechnionego 27 marca jest Mateusz Krupa.

Depesza jest skrótem rekomendacji. Pierwsza dystrybucja tego raportu nastąpiła 23 marca 2018 roku o godzinie 7.30.

W załączniku do depeszy zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami Erste Group. (PAP Biznes)

kat/ kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

29993288_disclaimer.pdfpdf
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki