REKLAMA

Dziś i jutro można zwiedzać kancelarię premiera

2015-09-26 04:47
publikacja
2015-09-26 04:47

Jeszcze tylko dziś i jutro można zwiedzać kancelarię premiera w Warszawie. Dni Otwarte to okazja do odwiedzenia bogato wyposażonych wnętrz, ale też możliwość obejrzenia wystawy o profesorze Władysławie Bartoszewskim, który w ostatnich latach życia pracował w kancelarii jako pełnomocnik ds. dialogu międzynarodowego.

/ fot. Mateusz OWSIANNY / EastNews

Na uroczystym otwarciu ekspozycji szef kancelarii Jacek Cichocki powiedział, że jest ona podzielona na trzy części, odpowiadające trzem aspektom życia profesora. Pierwsza to "Pod prąd", opowiadająca o jego walce z nazizmem i komunizmem oraz o jego działalności w latach PRL-u. Druga część, zatytułowana "Pamięć", dotyczy jego pracy kronikarskiej, przywracającej pamięć o tych, którzy zginęli w wojnie. Wreszcie trzecia - "Pojednanie"- opowiada o wysiłkach profesora Bartoszewskiego na rzecz pojednania z Niemcami i innymi narodami.

Na wystawie zgromadzono zdjęcia, filmy, a także unikatowe dokumenty, w tym przemówienia profesora z jego odręcznymi notatkami. Na koniec, w gabinecie, w którym urzędował w ostatnich latach Władysław Bartoszewski, każdy będzie mógł zostawić na tablecie kilka zdań swojego wspomnienia o nim. Później będą one publikowane na stronie internetowej kancelarii premiera.

Dużo miejsca na ekspozycji zajmują najsłynniejsze cytaty z Władysława Bartoszewskiego. Zostały one wydrukowane i naklejone na ściany oraz podłogi.

Kancelarię premiera można zwiedzać dziś i jutro w godzinach 11.00-18.00. Trzeba zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/md/sk

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~spostrzegawczy
Jaki profesor taki dialog. Szkoda zeluwek na to zwiedzanie.
~SepuKu
Ciekawe, a są na tej wystawie eksponaty rzucające więcej światła na to jak temu "profesorowi" udało się opuścić Auschwitz?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki