REKLAMA

Dywidendę z PZU otrzymają m.in. JP Morgan, "Gość Niedzielny" i Michalczewski

2009-10-21 06:06
publikacja
2009-10-21 06:06
21.10. Warszawa (PAP/Media) - Wypłata 12,75 mld zł (brutto) dywidendy z największej polskiej firmy ubezpieczeniowej PZU planowana jest na 26 listopada - pisze "Parkiet".

Wskutek podpisania ugody między największymi akcjonariuszami PZU: Skarbem Państwa i Eureko zagraniczny inwestor otrzyma 6,9 mld zł dywidendy (netto), a Skarb 3,5 mld zł. Największą dywidendę spośród mniejszościowych akcjonariuszy ubezpieczyciela odbierze JP Morgan. Instytucja ta, która doradzała holenderskiemu Eureko przy rozwiązaniu sporu z PZU, otrzyma łącznie ponad 460 mln zł.

Wszystko o ubezpieczeniach w jednym miejscu


W pierwszej dziesiątce do nagrody z zysku znajdzie się też m.in. BRE Bank i Bank Gospodarstwa Krajowego. Dywidendę dostaną też m.in. Tiger Investment Dariusza Michalczewskiego i Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej "Gość Niedzielny". (PAP)

mki/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~play
Trzeba sobie kupić przed laty akcje, trochę zainwestować to też byś dostał. W czym jest problem.
~antymarian
a problem w tym ze ludzie z miejscowosci Pieknego mARIANA nawet nie mieli takiej mozliwosci dostac na lewo a gosc niedzielny i michalczewski dostali to swiadczy Marian o tobie bardzo zle i nie dziw sie ze wszystcy glosowali przeciw tobie w eurowyborach, swoim nie dales a im tak ? spadaj z podkarpacia zdrajco swoich
~desmo odpowiada ~antymarian
szanowny klepaczu forumowy z przejawem typowo polskich cech !

o co tobie chodzi, ja nie jestem za ani przeciw i nie wiem kto marian, ale nie bedac pracownikiem pzu kupilem na "prawo " akcje, jestem wpisany w ksiege i dostane juz za miesiac 120zl na kazdy papier. Wszystko legalnie, byli tacy co chcieli sprzedawac
szanowny klepaczu forumowy z przejawem typowo polskich cech !

o co tobie chodzi, ja nie jestem za ani przeciw i nie wiem kto marian, ale nie bedac pracownikiem pzu kupilem na "prawo " akcje, jestem wpisany w ksiege i dostane juz za miesiac 120zl na kazdy papier. Wszystko legalnie, byli tacy co chcieli sprzedawac bo mieli potrzebe, proste i jasne oraz zgodnie z prawem. Trza bylo ciulana kase zainwestowac i grzecznie poczekac a nie teraz szczekac i siac ferment ! zdrowia zycze !
~czemu
a gdzie zwykly czlowiek ,tylko

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki