Dlaczego Złoty Bankier to bankowy Oscar?

analityk Bankier.pl

19 kwietnia po raz kolejny rozdaliśmy Złote Bankiery, które branża finansowa określa mianem „bankowych Oscarów”.  W odróżnieniu od poprzednich edycji konkursu, tym razem całkowicie zmieniliśmy jego formułę. Złoty Bankier to dziś największy tego typu projekt badawczy na rynku. Badanie jakościowe wykonali tajemniczy klienci, a oceną produktów finansowych zajęły się redakcje Bankier.pl i "Pulsu Biznesu". To jednak nie wszystkie zmiany.

We wtorek wieczorem już po raz siódmy wręczyliśmy statuetki Złoty Bankier – jedną z najważniejszych nagród w branży finansowej. Tegoroczna edycja była wyjątkowa – zmianie uległa formuła konkursu, a ocenie poddaliśmy nie tylko produkty, ale przede wszystkim jakość obsługi. Ocenę tego parametru zleciliśmy wyspecjalizowanej firmie – TNS Polska. Badania trwały od jesieni ubiegłego roku, a ankieterzy, podając się za klientów banków, odwiedzili ponad tysiąc placówek. Surowo oceniali podejście pracowników do klienta, ich wiedzę na temat oferty, kulturę osobistą, proces aktywacji produktów, obsługę przez infolinię, a nawet samą czystość placówek.

W międzyczasie eksperci od cyberbezpieczeństwa z Obserwatorium.biz zajęli się monitoringiem dostępności systemów bankowych. Przez 30 dni prowadzili testy zabezpieczeń i stabilności serwerów bankowych. Był to pierwszy tego typu niezależny i kompleksowy audyt bezpieczeństwa IT na rynku. Pozwoliło nam to wyłonić instytucję charakteryzującą się najstabilniejszymi i najlepszymi zabezpieczeniami na rynku.

Podsumowanie rankingu Złoty Bankier


W tegorocznej edycji konkursu zmianie uległ także sposób oceny produktów finansowych. W poprzednich latach najlepsze konta czy karty wybierali internauci. Tym razem tę tytaniczną pracę wzięliśmy na swoje barki. Razem ze mną w zespole ekspertów zasiedli Eugeniusz Twaróg z „Pulsu Biznesu” i dr Michał Kisiel z Bankier.pl. Przez trzy miesiące dokładnie analizowaliśmy setki produktów finansowych – konta, karty, kredyty gotówkowe i hipoteczne oraz innowacje.

Opieraliśmy się nie tylko na ankietach przesłanych przez banki. Uzupełnialiśmy podane informacje naszą wiedzą oraz dodatkowymi informacjami zaczerpniętymi na infoliniach. Po wielogodzinnych burzliwych dyskusjach wybraliśmy najlepsze naszym zdaniem produkty finansowe w kategorii: konta, karty kredytowe, kredyty hipoteczne i gotówkowe oraz wyróżniliśmy innowację finansową.

Złoty Bankier nie mógłby się oczywiście obejść bez opinii samych klientów banków. Poprosiliśmy ich o pomoc i wybranie najlepszego ich zdaniem spotu reklamowego, banku wrażliwego społecznie i banku najlepiej radzącego sobie w mediach społecznościowych.

– „Puls Biznesu” i Bankier.pl, wraz z partnerami - Obserwatorium.biz i TNS – stworzyły całkiem nową wartość i parametr oceny jakości obsługi w sektorze bankowym – powiedział  Eugeniusz Twaróg z „Pulsu Biznesu”, z którym wczoraj omawialiśmy w Bankier.tv kulisy konkursu Złoty Bankier.pl. – Z głosów, które docierały do nas po gali wynika, że stworzyliśmy absolutnie najlepsze badanie tego typu na rynku. Określenie „Oscar w świecie finansowym” w najlepszym stopniu opisuje to, co zostało zrobione – dodaje Twaróg.

Bankowa ekstraklasa. Wyniki rankingu Złoty Bankier

Zwycięzcy badania Złoty Bankier
Zwycięzcy badania Złoty Bankier (fot. Grzegorz Kawecki / Bankier.pl)

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~WD40

Złoty Bankier to nie żaden Oscar, tylko Ryszard Petru. XD

! Odpowiedz
3 2 ~haha

W sensie ze tez tendencyjnie nadawany przez zydow? ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne