REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Creepy Jar skupia się na pracy nad grą "Chimera"; rozważa realizację "Green Hell 2" na UE5

2023-09-22 12:58
publikacja
2023-09-22 12:58
Dodaj Bankier.pl w Google

Creepy Jar intensyfikuje prace nad wersją gry "Chimera" we wczesnym dostępie, obecnie produkcją tytułu zajmuje się 35-40 osobowy zespół. Zmiana opłat za silnik Unity nie wpłynie negatywnie na stronę przychodową spółki, ale "Green Hell 2" może być realizowany na silniku UE5 - poinformowali przedstawiciele spółki na wideokonferencji.

Creepy Jar skupia się na pracy nad grą "Chimera"; rozważa realizację "Green Hell 2" na UE5
Creepy Jar skupia się na pracy nad grą "Chimera"; rozważa realizację "Green Hell 2" na UE5
/ Creepy Jar

"Z początkiem 2023 roku weszliśmy w nową fazę produkcji Chimery. Wcześniej naszym celem był build (wersja gry - przyp. PAP), który zbierze w sobie duży wachlarz mechanik. W tamtym czasie nie planowaliśmy jeszcze, żeby mechaniki ze sobą współgrały, dzięki buidlowi z przełomu 2022-2023 dostaliśmy odpowiedzi na to, w jakim kierunku gra ma się rozwijać" - powiedział prezes spółki, Krzysztof Kwiatek.

"W sierpniu zakończyliśmy milestone (kamień milowy - przyp. PAP) dotyczący progresji gracza i eksploracji świata. Mamy w rękach spory kawałek gry pozwalający na kilkadziesiąt godzin rozgrywki. Zdecydowanie łatwiej produkuje się grę, jeżeli widzimy, że ona zaczyna dobrze funkcjonować na długo przed premierą" - dodał.

Jak poinformowano nad "Chimerą" obecnie pracuje 35-40 osobowy zespół. Kolejnym kamieniem milowym produkcji ma być doszlifowanie automatyzacji i systemów walki.

"Następnym krokiem będzie szlifowanie builda eaerly access (wczesnego dostępu - przyp. PAP), będziemy pracowali nad wydajnością, grafiką i szukali balansu w mechanikach" - powiedział Kwiatek.

Wakacje na giełdzie

Podczas kwietniowej wideokonferencji prezes informował, że celem spółki jest wydanie "Chimery" w trybie wczesnego dostępu w II połowie 2024 roku.

Kwiatek wskazał również, że kampania marketingowa tytułu będzie opierała się na materiałach z zapisem wideo z rozgrywki, co w jego ocenie sprawdziło się w przypadku "Green Hell".

Członek zarządu Grzegorz Piekart poinformował, że potencjalna zmiana opłat za silnik Unity nie wpłynie znacząco na stronę przychodową spółki.

Gra "Green Hell" została zbudowana za pomocą tego silnika.

Proponowane przez Unity zmiany dotyczą pobierania opłat za każdą instalację gry, ale jednocześnie przedsiębiorstwo nie chce rezygnować z dotychczasowego abonamentu. Twórcy gier na silniku Unity mieliby płacić 20 centów za instalację.

Zdaniem Piekarta zmiana może uderzyć w małych producentów.

Prezes Creepy Jar poinformował, że praca na silniku Unreal Engin 5 w przypadku "Chimery" sprawdza się dobrze i nie wyklucza, że kolejne gry spółki będą korzystały z tego wsparcia technologicznego.

"Z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że Green Hell 2 będzie już produkowany na Unreal Engine 5" - powiedział Kwiatek.

Spółka również sonduje możliwość zakończenia wspierania gry "Green Hell" na starej generacji konsol po wypuszczeniu aktualizacji "Building update".

"Przed nami decyzja, czy i jak długo wspierać Green Hell na starej generacji konsol i wszystko co nowe, po aktualizacji, dawać na nową generację" - powiedział prezes. (PAP Biznes)

mcb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki