REKLAMA

Maksymalna stawka na lokatach rośnie. Podwyżki w kolejnych bankach

Monika Dekrewicz2022-12-06 10:09analityk Bankier.pl
publikacja
2022-12-06 10:09

8,40 proc. w skali roku to nowa maksymalna stawka. Tyle proponuje klientom Bank Nowy, który po październikowej obniżce znowu oferuje klientom zdecydowanie wyższe stawki od konkurentów. Lepsze oprocentowanie daje również mBank, a Bank Pekao przedłużył promocję w aplikacji mobilnej.

Maksymalna stawka na lokatach rośnie. Podwyżki w kolejnych bankach
Maksymalna stawka na lokatach rośnie. Podwyżki w kolejnych bankach
fot. faithie / / Shutterstock

Nowa tabela oprocentowania Banku Nowego zaczęła obowiązywać 2 grudnia br. Podwyżki objęły wszystkie lokaty dostępne online na miesiąc oraz na 3 miesiące poza ofertą standardową. NOWYdepozyt 1M Wysoki Procent ma obecnie stawkę w wysokości 8,40 proc. w skali roku (wcześniej 8,10 proc. rocznie), NOWYdepozyt 3M Gwarantowany 8,30 proc. rocznie (poprzednio 8,10 proc. w skali roku), a lokata NOWYdepozyt 3M Zysk 8,20 proc. w skali roku (wcześniej 7,90 proc. rocznie).

Lepsze stawki zaproponował również mBank w nowej odsłonie promocji lokat dla posiadaczy kont osobistych. W aktualnej ofercie specjalnej obowiązuje stawka sięgająca 8,20 proc. w skali roku. Dotyczy ona 12-miesięcznej lokaty na nowe środki, z której mogą skorzystać posiadacze mKonta Intensive. Korzystający z rachunku w tym wariancie mogą otrzymać także 8,10 proc. rocznie na lokacie półrocznej i 8 proc. w skali roku na depozycie na 3 miesiące. Bank przygotował również ofertę dla tych, którzy mają np. eKonto osobiste lub inny ROR. Maksymalna stawka to 8,10 proc. w skali roku na lokacie rocznej, a wariantom na 6 i 3 miesiące towarzyszą odpowiednio stawki w wysokości 8 i 7,90 proc. rocznie.

Reklama

Przedłużenia promocji doczekali się również zainteresowani ofertą Banku Pekao. Nowa edycja Lokaty z Żubrem dostępnej w aplikacji mobilnej to takie same stawki jak poprzednio – 6 proc. rocznie na lokacie 3-miesięcznej, 6,50 proc. w stosunku rocznym na depozycie na 6 miesięcy oraz 7 proc. rocznie na lokacie rocznej. 

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bha
Cóż... Bez udawania jarząbka od lat nie bez celu. Zwykłe konta milionów osób powinny być jakoś oporocentowane!!!!!, a nie od dekad za praktycznie FREE lekką ręką, obraca się w białych rękawiczkach co m-c latami dziesiątkami miliardów złotych swoich przecież wieloletnich klientów. To przecież takie zwykłe żerowanie na pieniądzach Cóż... Bez udawania jarząbka od lat nie bez celu. Zwykłe konta milionów osób powinny być jakoś oporocentowane!!!!!, a nie od dekad za praktycznie FREE lekką ręką, obraca się w białych rękawiczkach co m-c latami dziesiątkami miliardów złotych swoich przecież wieloletnich klientów. To przecież takie zwykłe żerowanie na pieniądzach ludzi swoich klientów niestety od lat udając jarząbka. A lokaty, konta oszczędnościowe oczywiście w zdrowym systemie powinny tylko dodatkowo motywować i mobilizować ludzi do ich jeszcze większego oszczędzania!!!!!!!!!!. Ps. Dodatkowo w zdrowym systemie?.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zzibi2
przyspawali Cię? jak nie to nie marudz

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki