REKLAMA

Bank BPH: Trudno oszacować, jak wyrok wpłynie na decyzje prawne kredytobiorców

2019-10-03 13:08
publikacja
2019-10-03 13:08

To, czy linia orzecznicza polskich sądów pójdzie w ślad za wyrokiem TSUE, okaże się w dłuższej perspektywie - zauważa Bank BPH.

/ YAY Foto

- Obecnie trudno jest oszacować, jak wyrok wpłynie na decyzję kredytobiorców co do podjęcia kroków prawnych oraz jak długo będą trwały ewentualne postępowania i jakie będą w nich zapadać orzeczenia. Dlatego też bank wstrzymał się z szerszym komentowaniem wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Bank zaznacza też, że spełnia z nadwyżką przewidziane prawem oraz rekomendacjami KNF wymogi kapitałowe, a jego sytuacja finansowa jest stabilna. Bank nie zmienił także sposobu obsługi swojego portfela walutowych kredytów hipotecznych.

Które banki mają najwięcej kredytów „frankowych”?

Kredyty hipoteczne powiązane z kursem franka szwajcarskiego osiągnęły apogeum popularności w 2008 r. Banki w różnym stopniu angażowały się w sprzedaż kredytów denominowanych i indeksowanych, a późniejsze zmiany własnościowe dodatkowo przetasowały zawartość portfela wielu instytucji. Sprawdziliśmy, jak dziś prezentuje się lista najbardziej „ufrankowionych”.

KWS

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki