REKLAMA

Amplico OFE zaniepokojone wyznaczeniem odległego terminu NWZ Eko-Holding

2012-10-04 19:44
publikacja
2012-10-04 19:44

Amplico OFE jest zaniepokojone wyznaczeniem przez zarząd Eko-Holding odległego terminu nadzwyczajnego walnego zgromadzenia - poinformował PAP prezes Amplico PTE Rafał Mikusiński. Kilka dni temu zarząd Eko-Holding wyznaczył termin NWZ, którego zwołania domagali się akcjonariusze reprezentujący ponad 20 proc. akcji spółki, na 29 listopada.

"Mając na uwadze interes klientów Amplico OFE, akcjonariusza Eko-Holding oraz normy prawne, które stanowią, że zarząd po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku akcjonariuszy mniejszościowych powinien niezwłocznie przystąpić do publikacji ogłoszenia o zwołaniu walnego zgromadzenia, wyrażamy zaniepokojenie zarówno późnym ogłoszeniem, jak i wyznaczeniem odległego terminu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Eko-Holding. Żądanie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zostało doręczone spółce 17 września, stąd takie opóźnienie w podjęciu decyzji przez zarząd jest w naszym odczuciu niezrozumiałe" - powiedział PAP Mikusiński.

"Określenie tak odległego terminu odbycia walnego zgromadzenia przez zarząd Eko-Holding może nasuwać wątpliwości co do celowego dążenia do odłożenia go w czasie. Jest to w naszej opinii przykład na prowadzenie przez zarząd Eko-Holding polityki nierównego traktowania akcjonariuszy i nierespektowania praw akcjonariuszy mniejszościowych" - dodał.

Amplico OFE, największy instytucjonalny akcjonariusz Eko-Holding wraz z grupą inwestorów wspólnie posiadających ponad 20 proc. akcji spółki, złożyło 17 września wniosek o zwołanie NWZ spółki w celu zmian w radzie nadzorczej w drodze głosowania oddzielnymi grupami i delegowania nowo wybranego członka rady nadzorczej do stałego indywidualnego wykonywania czynności nadzorczych.

O przejęcie spółki od pewnego czasu starają się fundusze private equity, ale między akcjonariuszami Eko-Holding doszło do konfliktu w sprawie wyboru inwestora.

Na początku września wezwanie na 100 proc. akcji ogłosił Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International Corporation. Za jedną akcję spółki oferuje on 4,70 zł. W piątek, 28 września, rozpoczęły się zapisy. Potrwają do 29 października. Najwięksi akcjonariusze Krzysztof i Marzena Gradeccy informowali, że sprzedadzą swoje akcje Adventowi.

Tymczasem Mid Europa mówi, że może zaoferować co najmniej 5,5 zł po pozytywnym due diligence spółki. Gradecccy poinformowali jednak, że nie są zainteresowani sprzedażą swoich akcji na rzecz funduszu Mid Europa Partners Limited oraz jakimikolwiek rozmowami z tym podmiotem. (PAP)

pr/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki