REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Amerykanie mają dowody na to, że doszło do zamachu na Ukrainie

2014-07-18 06:31
publikacja
2014-07-18 06:31
Dodaj Bankier.pl w Google
Amerykanie mają dowody na to, że doszło do zamachu na Ukrainie
Amerykanie mają dowody na to, że doszło do zamachu na Ukrainie

Amerykanie mają dowody na to, że doszło do zamachu na Ukrainie, nie wskazują jednak jego sprawców.

Według władz w Kijowie, malezyjski samolot pasażerski lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur zestrzelili separatyści. Zginęło niemal 300 osób.

Stany Zjednoczone zaoferowały pomoc w ustaleniu przyczyn katastrofy.

System radarowy USA widział wystrzeloną rakietę typu ziemia powietrze, która zestrzeliła malezyjski samolot. Takie informacje podają amerykańskie media powołując się na anonimowe źródła w administracji Białego Domu. Dodają przy tym, że radary zanotowały również moment, kiedy maszyna została trafiona. Waszyngton podkreśla, że dysponuje niezbędnym sprzętem, który pomoże w śledztwie, a przede wszystkim dzięki niemu być może uda się ustalić sprawców zamachu.

Wakacje na giełdzie

Wiadomo, że Barack Obama niedługo po tragedii rozmawiał z Władimirem Putinem, brak jest jednak szczegółów na ten temat. Natomiast wiceprezydent Joe Biden telefonował do Petro Poroszenki, który przyjął propozycję doradztwa ekspertów z USA.

Trzy miesiące temu Amerykańska Agencja Lotnicza zabroniła krajowym przewoźnikom przelatywania przez obszar, który znajduje się niedaleko, gdzie w czwartek doszło do tragedii. Pentagon z kolei poinformował, że Rosja zgromadziła w okolicach wschodniej granicy z Ukrainą około 12 tysięcy żołnierzy oraz ciężki sprzęt, którego część trafia w ręce separatystów.

Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~dobo
Zaczyna pachnieć konfliktem międzynarodowym

Powiązane: Katastrofa samolotu na Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki