REKLAMA

Agata Duda będzie dostawać pensję

2018-10-18 11:00
publikacja
2018-10-18 11:00

Pierwsza dama Agata Duda ma szansę dostawać wynagrodzenie. Przygotowanie stosownej ustawy zapowiadają parlamentarzyści PiS.

fot. Filip Radwanski / / FORUM

Status pierwszej damy ma zostać uregulowany. Miałoby to wiązać się z etatem dla Agaty Dudy. – Z uwagi na kwestie emerytalne, ubezpieczeniowe, trzeba to uregulować prawnie. Mamy tu pewną lukę i dobrze byłoby, żeby już na kolejne wybory, czyli na 2020 rok, ta sprawa była załatwiona – mówi „Super Expressowi” poseł Marek Ast.

Gazeta wylicza, że świadczenie emerytalne Agaty Dudy po jednej kadencji prezydenta może być nawet o 400 zł mniejsze. Wszystko dlatego, że pierwsza dama ma nieformalny zakaz wykonywania jakiejkolwiek pracy – nie ma więc własnego dochodu. – Oczekujemy od pierwszej damy, że zrezygnuje z pracy zawodowej i będzie pełnić funkcje reprezentacyjne, prowadzić działalność charytatywną. Pierwsze damy powinny otrzymywać normalne pensje – dodaje wicemarszałek senatu Adam Bielan.

Wprowadzenie pensji dla pierwszej damy nie jest nowym pomysłem ekipy rządzącej. Podobne postulaty wysuwała w 2016 r. Wówczas proponowano, by żona prezydenta zarabiała 13,5 tys. zł miesięcznie, a jej pensja była wypłacana dożywotnio. Wynagrodzenie otrzymywałyby także małżonki byłych prezydentów.

Agata Duda jako nauczyciel mianowany zarabiałaby 4 tys. Eksperci szacują, że po 5-letniej kadencji Andrzeja Dudy jej świadczenie emerytalne wynosiłoby ok. 1900 zł miesięcznie.

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (21)

dodaj komentarz
nostsherlock
Totalny absurd, pensja za "istnienie".
londonern
1. To nie dyskusja o 2 czy 5 tys., ale o zasadach. Dudowa nie zabiera glosu w zadnych sprawach, nie istnieje. Spokojnie mogla by wrocic do szkoly i co jakis czas pojawiac sie podczas jakiejs wizyty malzonka. Albo i nie - jest tak przezroczysta, ze nikt by nie zauwazyl.
2. Feministki zalatwily tez sporo innych rzeczy z ktorych
1. To nie dyskusja o 2 czy 5 tys., ale o zasadach. Dudowa nie zabiera glosu w zadnych sprawach, nie istnieje. Spokojnie mogla by wrocic do szkoly i co jakis czas pojawiac sie podczas jakiejs wizyty malzonka. Albo i nie - jest tak przezroczysta, ze nikt by nie zauwazyl.
2. Feministki zalatwily tez sporo innych rzeczy z ktorych wszyscy korzystamy, podobnie jak zwiazki zawodowe. Proponuje poczytac. Niech pani Duda w koncu zacznie byc wyrazista albo prowadzi korepetycje z niemieckiego - moze dodawac sobie pare stow do godziny za nazwisko.
3. Taaak - manager nie wstanie za 100k zl miesiecznie :) Obudz sie dzieciaku. I to pitolenie, ze wystarcza osoby, ktore wiedza jak zarabiac i wydawac. Szkolnictwo, nauka, sport, sluzba zdrowia, obronnosc - to jest najwazniejsze zapewne w tych resortach. Z tej wypowiedzi widze, ze kuzyn wywalil spora kase na darmo. Wciaz nie ma pojecia o czym mowi.
lockvestor
A co z kotem prezesa? Czy i on może liczyć na pewne subsydia?
konik_garbusek
Ludzie są naprawdę smieszni. Polski dług rośnie w tempe 100 MILIONÓW zł dziennie, a tu jakies debaty o 2 czy 5 tyś miesiecznej emerytury dla 1 osoby. I własnie dlatego w Polsce jest bieda, bo widać drzewa, a nie las.
maryjanek
tak to jest jak gołodupcy idą do polityki i potem lament że emerytury nie będzie... a niech te sukienki swoje na alegro potem sprzeda to tysiące zlicytuje
rekin1986
Mój kuzyn mgr kadr menadżerskich po UE Kraków oraz inż, chemii budowlanej po AGH z doświadczeniem kierownika laboratorium w cementowni jako klasyfikator cementu powiedział

To co płaci nasze państwo za stanowiska na szczeblu centralnym to są stawki dobre dla przedstawicieli handlowych a nie na stołki do rządzenia
Mój kuzyn mgr kadr menadżerskich po UE Kraków oraz inż, chemii budowlanej po AGH z doświadczeniem kierownika laboratorium w cementowni jako klasyfikator cementu powiedział

To co płaci nasze państwo za stanowiska na szczeblu centralnym to są stawki dobre dla przedstawicieli handlowych a nie na stołki do rządzenia państwem

U nas nie potrzeba 460 posłów i 100 senatorów wystarczyło by 40 osób z prawdziwego zdarzenia którzy wiedzą jak się zarabia pieniądze i jak się je wydaje

Prawdziwy menadżer za mniej niż 100 tys miesięcznie to z łóżka nie wstanie
Roczne wypłaty naszych parlamentarzystów to 100 mln zł zmień 560 parlamentarzystów na 40 rządzących z głową i daj im stawkę 10 razy wyższą to raz dwa zobaczysz efekty
Przy dużej liczbie ludzi odpowiedzialność się rozmywa przy mniejszej łatwiej wszystko kontrolować

Niestety dla lwiej części ludzi kwoty powyżej 10 tys to abstrakcja a powyżej 1 mln to kosmos daj prawo głosu ludziom z wypłatą na minimum egzystencji a zrobią w kraju socjalizm czyli wszyscy po równo czyli g..
roszu
A mój kuzyn doktor nauk, prezez klubu księgarza w Krakowie z doświadczeniem jako inseminator krów powiedział że się nie zgadza.

Po co to wszystko? Czy jego dyplom z jakże 'prestiżowego' UEKu cokolwiek zmienia? Przecież to co powiedział jest oczywiste.
jes
Za same stroje, które zabierze ze sobą na koniec kadencji wyjdzie jej większa emerytura niż ta cała pensja. Z drugiej strony za te lata wstydu to po prostu grosze - do końca życia zostanie długopisową (nawet pasuje do pisu).
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
doradca-praktyk
Pensja dla pierwszej damy to oczywiście dobry pomysł. Dziwne, ze feministki nie domagały się tego nigdy, uznając widać, ze pierwsza dama jest "dodatkiem do Prezydenta RP". Ale feministki milczały również wtedy, kiedy Donald wprowadził dla kobiet wiek emerytalny 67 lat. Kto wtedy wychowywałby nasze wnuki, opiekując Pensja dla pierwszej damy to oczywiście dobry pomysł. Dziwne, ze feministki nie domagały się tego nigdy, uznając widać, ze pierwsza dama jest "dodatkiem do Prezydenta RP". Ale feministki milczały również wtedy, kiedy Donald wprowadził dla kobiet wiek emerytalny 67 lat. Kto wtedy wychowywałby nasze wnuki, opiekując się dziećmi naszych pracujących pań? Może Donald uznał, ze naród polski ma zanikać biologicznie?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki