REKLAMA

8 proc. rocznie to już norma. Kolejny bank proponuje wysoką stawkę

Monika Dekrewicz2022-11-29 13:00analityk Bankier.pl
publikacja
2022-11-29 13:00

Santander Bank Polska dołączył do banków z czołowymi stawkami na lokatach. W nowej tabeli oprocentowania pojawił się depozyt na 8 proc. w skali roku.

8 proc. rocznie to już norma. Kolejny bank proponuje wysoką stawkę
8 proc. rocznie to już norma. Kolejny bank proponuje wysoką stawkę
fot. Maksym Kapliuk / / shutterstock

25 listopada br. Santander Bank Polska zaktualizował cennik swoich produktów depozytowych. Nowa tabela oprocentowania przyniosła istotną zmianę z punktu widzenia osób zainteresowanych ulokowaniem swoich oszczędności w tym banku.

Do oferty banku wróciła eLokata z miesięcznym terminem zapadalności. To oferta skierowana do osób z dostępem do bankowości elektronicznej banku. Można ją otworzyć przez Santander internet lub Santander mobile. Stawka na tym depozycie to 8 proc. w skali roku. Na lokatę można wpłacić do 1 mln zł. Depozyt odnawia się automatycznie.

Reklama

eLokata to depozyt, który może być nieobcy klientom Santander Banku Polska. Bank posiadał lokatę w ofercie do kwietnia br. kiedy to wycofał produkt z oferty. Na krótko przed tym stawka na tej lokacie wynosiła 0,01 proc. w skali roku

Podwyżki w Banku Nowym

Santander Bank Polska to nie jedyna instytucja, która w ostatnich dniach podniosła stawki na swoich depozytach. W tej grupie znalazł się również Bank Nowy, który podniósł stawki na prawie wszystkich swoich depozytach dostępnych online. Zmiany wyglądają następująco:

  • NOWYdepozyt 3M Gwarantowany – zmiana z 7,80 na 8,10 proc. w skali roku,
  • NOWYdepozyt 6M Gwarantowany – zmiana z 7,80 na 8,10 proc. w skali roku,
  • NOWYdepozyt 12M Gwarantowany – zmiana z 7,80 na 8,10 proc. w skali roku,
  • NOWYdepozyt 3M ZYSK– zmiana z 7,60 na 7,90 proc. w skali roku,
  • NOWYdepozyt 6M ZYSK– zmiana z 7,70 na 8 proc. w skali roku,
  • NOWYdepozyt 12M ZYSK– zmiana z 7,80 na 8,10 proc. w skali roku,
  • NOWYdepozyt 3M ZYSK PREMIUM– zmiana z 7,60 na 7,90 proc. w skali roku,
  • NOWYdepozyt 3M – zmiana z 3,70 na 4 proc. rocznie,
  • NOWYdepozyt 6M – zmiana na 4,70 na 5 proc. w skali roku.  

Zmiany w BNP Paribas Bank Polska

BNP Paribas Bank Polska zmienił nazwę Lokaty GOonline na Lokatę GO i przygotował różne stawki w zależności od konta. W przypadku posiadaczy flagowego rachunku czyli Konta Otwartego na Ciebie trzeba liczyć się z niższym oprocentowaniem niż wcześniej. Lokata miesięczna ma obecnie stawkę w wysokości 2 proc. rocznie (wcześniej 2,50 proc. rocznie), lokata 3-miesięczna 2,50 proc. w skali roku (do tej pory 3,50 proc. w skali roku), lokata półroczna 4 proc. w skali roku (wcześniej 4,50 proc. rocznie) a lokata na 12 miesięcy 4,25 proc. w stosunku rocznym (wcześniej 4,75 proc. w skali roku). Oprocentowanie w takiej samej wysokości jak przed zmianą jest dostępne dla klientów, którzy korzystają z Mojego Konta Premium. Bank zrezygnował z lokaty na 18 i 24 miesiące.

Zmiany w BOŚ Banku

BOŚ Bank wycofał z oferty EKOlokatę Promocyjną, która wyróżniała się stawką przede wszystkim wśród ofert bez tzw. haczyków. Oprocentowanie na tym depozycie sięgało 7 proc. w przypadku oferty dostępnej przez bankowość internetową na 12 miesięcy. Do wyboru były trzy najpopularniejsze okresy – na 3, 6 i właśnie 12 miesięcy.

Bank zastąpił tę ofertę, podnosząc oprocentowanie na rocznej Lokacie standardowej (6,50 proc. w BOŚBank24 i aplikacji mobilnej oraz 5,50 proc. w placówkach). Bank wprowadził również nową ofertę promocyjną – EKOlokatę Gwiazdkową dla posiadaczy dostępu do bankowości elektronicznej. Kwartalnemu depozytowi towarzyszy oprocentowanie w wysokości 8,01 proc. rocznie, a półrocznemu 7,50 proc. w skali roku.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki