Żubr wraca, a za SKOK-i trzeba płacić

Głównym tematem minionego tygodnia była informacja o zakupie Banku Pekao przez PZU i PFR. To największa transakcja finansowa ostatnich lat, która wstrząśnie polskim rynkiem. Co będzie oznaczała dla klientów? Na to pytanie w studio Bankier.tv odpowiada Wojciech Boczoń, redaktor prowadzący PRNews.pl.

PZU i PFR kupują 32,8 proc. akcji Banku Pekao od włoskiej grupy UniCredit. Transakcja ta jest największym przejęciem w branży bankowej w ostatnich latach. Jest to zarazem realizacja idei repolonizacji polskiego sektora bankowego. Drugi co do wielkości bank na rynku trafia pod kontrolę Skarbu Państwa. Co te zmiany będą oznaczały dla klientów? Z jednej strony kolejny rebranding, z drugiej – zmiany w cennikach.

W minionym tygodniu odżyła sprawa SKOK Wołomin. Kasa upadła na początku roku, ale nie skończyły się kłopoty jej członków. Syndyk wzywa ich do wpłacenia dodatkowych środków na rzecz masy upadłości. Ma takie prawo, bo członkowie – zgodnie z ustawą o SKOK – odpowiadają za straty powstałe w kasie do dwukrotności wysokości udziałów.

Michał Kryński, Wojciech Boczoń

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 ~henryk

z żoną jesteśmy w skok 22 lata jest super

! Odpowiedz
0 3 ~bfg

to wielka ściema skoki to 0.4 % rynku , media z nadzorem ukrywają rzeczywiste kłopoty banków w polsce , straty prawie 200 mld najwięksi bankruci z repolonizowani nikt nie poniósł odpowiedzialności

! Odpowiedz
0 2 ~ania

dlaczego knf nie interesuje ! gdzie sprzedano portfel kredytowy wartości 3 mld , co syndyk z tym zrobił i dlaczego

! Odpowiedz
1 3 ~cba

Przypominam, że PiS ma teraz swoich ludzi w KNF, więc o żadnych atakach z strony KNF nie może być mowy.

! Odpowiedz
1 0 ~bank24_blox_pl

Coś w tym jest. Ostatni (dwudziesty - w Lubuskiej SKOK) komisarz został ustanowiony przedostatniego dnia zasiadania Jakubiaka w fotelu szefa KNF. Do tego momentu toczyło się jeszcze 10 postępowań w sprawie wprowadzenia zarządcy komisarycznego w innych kasach. Ciekawe, czy sprawy te zostały umorzone, czy jednak zostaną doprowadzone do końca... (ew. zagrożone kasy nagle mogą ozdrowieć)?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 15 ~waldus

W cywilizowanyn panstwie jarus z pisem odpowiadalby za straty w skokach ale u nas problem zostal przerzucony na czlonkow kas a pisiiry sie z tego tylko smieja.

! Odpowiedz
2 3 ~ziutek

Dzięki ci Boże że posłuchałem wtedy Tuska i wypisałem się ze SKOK i wycofałem środki.Gdyby nie to rok musiał bym zapierdzielać teraz za darmo żeby kasę oddać bandziorowi z Warszawy.Dlaczego ten bandzior z Warszawy nie jest tam gdzie czeka na niego miejsce od lat '90.Dokładnie pamiętam co ten konus wyprawiał jak Tusk chciał żeby SKOK podlegał kontroli KNF.Po tylu latach członkostwa musiałem wtedy wypisać się ze SKOK tylko i wyłącznie przez konusa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
24 11 ~dnj

Pelno troli,
100%:

SKOK-i zostały objęte gwarancja specjalnie, żeby po skoku na nie przez WSI-okow nie trzeba było oddawać kasy z własnej kieszeni. A tak WSI-oki maja pieniądze i ludzie się nie awanturują. Za czasów PO,PSL nic nie dzialo się bez planu, żeby cos ukraść.

! Odpowiedz
26 9 ~dnj

100%:
Pusty smiech mnie ogarnia trole. Gdyby PIS byl umoczony w SKOK-i to przed wyborami zrobiono by pokazowa komisje sledcza....A ze nie zrobiono tylko politycy PO PYSKUJA TO WIADOMO, ZE... TYLKO PYSKUJĄ.

! Odpowiedz
1 1 ~Kusznier

Ach, wam zawsze będzie źle. Nie byłoby gwarancji BFG - źle, są gwarancje (na które zrzucają się wszyscy klienci) - też źle. Wszystko wina Tuska. Za to obecnej władzy wszystko się udaje.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne