REKLAMA

Zmiany we wkładzie własnym – niższe wymagania w dwóch bankach

2020-10-16 14:26
publikacja
2020-10-16 14:26
Zmiany we wkładzie własnym – niższe wymagania w dwóch bankach
Zmiany we wkładzie własnym – niższe wymagania w dwóch bankach
fot. Bartłomiej Pietrzyk / / Shutterstock

Kolejne dwa banki obniżyły w ostatnich tygodniach minimalny wymóg dotyczący wkładu własnego. Kredytodawcy stopniowo wracają do parametrów, które proponowali przed wiosennym zamknięciem gospodarki.

W połowie września ING Bank Śląski ponownie wprowadził do oferty kredyty z 20-procentowym wkładem własnym. Przypomnijmy, że od wiosny bank oczekiwał wyższej, 30-procentowej wpłaty. Od tego czasu na podobne ruchy zdecydowało się dwóch kredytodawców.

W Banku Ochrony Środowiska kredyt hipoteczny może zostać udzielony do wysokości:

  • 80 proc. wartości nieruchomości w przypadku nieruchomości mieszkaniowych,
  • 60 proc. wartości nieruchomości, gdy zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości rekreacyjnej (dom letniskowy, działka rekreacyjna) lub nieruchomości rolno-siedliskowej.

Tym samym bank powrócił do wymagań dotyczących wkładu własnego obowiązujących przed początkiem epidemii.

Bank BPS ponownie oferuje kredyty hipoteczne z wkładem własnym na poziomie co najmniej 10 proc. Do czasu, gdy saldo kredytu znajduje się powyżej poziomu 80 proc. wartości nieruchomości obowiązuje podwyższona o 1 pp. marża.

Minimalny wymagany wkład własny w kredycie hipotecznym w bankach

Bank

Minimalny wymagany wkład własny

Alior Bank

10 proc.

Credit Agricole

10 proc.

Bank Millennium

10 proc.

Santander Bank

10 proc.

mBank

10 proc.

Bank BPS

10 proc.

Bank Pekao

15 proc. (warunkowo), 20 proc. dla domów i lokali o powierzchni powyżej 80 m kw.

ING Bank Śląski

20 proc.

PKO Bank Polski

20 proc.

Pekao Bank Hipoteczny

20 proc.

Bank Pocztowy

20 proc.

Citi Handlowy

20 proc.

BNP Paribas Bank

20 proc.

Bank Ochrony Środowiska

20 proc.

Źródło: Bankier.pl, 16.10.2020.

MK

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (39)

dodaj komentarz
bartoszw1973
Hitem inwestycyjnym wkrótce będą działki o powierzchni ok. 2 m2.
crank
Jak słucham tych bajek o odhezdzajacym pociągu to kpie ze śmiechu. Jeden pociąg przyjeżdża ale ceny biletów za drogie to odjeżdża itd a w końcu przyjeżdżają pociągi z tańszym cenami i zabiera tych pasażerów l. A te drozsze pociągi zostały z reką w nocniku bo były za pazerne i są bez Jak słucham tych bajek o odhezdzajacym pociągu to kpie ze śmiechu. Jeden pociąg przyjeżdża ale ceny biletów za drogie to odjeżdża itd a w końcu przyjeżdżają pociągi z tańszym cenami i zabiera tych pasażerów l. A te drozsze pociągi zostały z reką w nocniku bo były za pazerne i są bez pasażerów
jpeterj
Słyszałeś kiedyś o istnieniu przecinków, fachowcu'?

Z ręką w nocniku to zostaliście wy, peronowych, którzy zamiast kupować w latach 2013-15, czekali na obniżki cen. No i teraz macie ceny wyższe o 50% i smarujecie tą znaną maścią, ale pieczenie zostało ;))
trolley odpowiada jpeterj
Po tym co się obecnie od....la w kraju to 40 % spadku należy się jak psu buda hehe. Po półrocznym lockdownie ten kraj będzie zupełnie innym krajem...
trolley
Tak lekko licząc. Na przyszły rok złożono 800k wniosków o pozwolenie na budowę. Przeciętnie za mieszkanie 500k. Niech wybudują 1/4 czyli 200k. 500 000 x 200 000 = 100 000 000 000! = nie ma takiej kasy wolnej na rynku na taką wartość nieruchów (nawet tych mitycznych bogaczy z mega oszczędnościami co uciekają przed inflacją Tak lekko licząc. Na przyszły rok złożono 800k wniosków o pozwolenie na budowę. Przeciętnie za mieszkanie 500k. Niech wybudują 1/4 czyli 200k. 500 000 x 200 000 = 100 000 000 000! = nie ma takiej kasy wolnej na rynku na taką wartość nieruchów (nawet tych mitycznych bogaczy z mega oszczędnościami co uciekają przed inflacją heh) żeby utrzymać ceny. Te ceny trzymały się przede wszystkim na kredycie. A kredyt? Niższe wymagania? Idź jeden z drugim to zobaczysz jak bank daje kredyty, jaką macie zdolność i czy w ogóle dostaniecie :p ( w szczególności ludzie z branży HORECA, iwentowej, rozrywkowej itd itp )Obecnie banki to się zastanawiają w jakiej kondycji przetrwają, jakie odpisy na złe kredyty, co dalej ze stopami etc a nie szafują hipotekami. A ludzie w ogóle to chyba mają teraz większe zmartwienia niż kredyty na resztę życia. Ciekawe czy szanowny pan redaktor by poleciał teraz po kredyt na mieszkanie po tych cenach...
kozey
Zauważyliście, że odkąd mamy po 4k zachorowań dziennie, to devpropaganda ucichła? Pewnie uznali, że nie ma sensu pompować flaka. Warszawa Ursus, lipiec 8100zł/m2 i grożą że podnoszą zaraz ceny, no i podnieśli, 7600zł/m2, już nawet nie próbują ceny podtrzymać i dawać garaż za darmo. Centrum nie spadnie, ale dzielnice Zauważyliście, że odkąd mamy po 4k zachorowań dziennie, to devpropaganda ucichła? Pewnie uznali, że nie ma sensu pompować flaka. Warszawa Ursus, lipiec 8100zł/m2 i grożą że podnoszą zaraz ceny, no i podnieśli, 7600zł/m2, już nawet nie próbują ceny podtrzymać i dawać garaż za darmo. Centrum nie spadnie, ale dzielnice ościenne, już miały swoją górkę i długo do niej nie wrócą.
exio
Zauważyliśmy te ich mniejszą aktywność odkąd ogłoszono wprowadzenie nowych restrykcji. Znowu najem siądzie (myślano że gorzej nie będzie a jednak widać że będzie), hotelarstwo siądzie, ilość transakcji siądzie, popyt siądzie, ceny mogą sobie trzymać wysokie i tak się nie sprzeda. Dla mnie kupowanie mieszkania Zauważyliśmy te ich mniejszą aktywność odkąd ogłoszono wprowadzenie nowych restrykcji. Znowu najem siądzie (myślano że gorzej nie będzie a jednak widać że będzie), hotelarstwo siądzie, ilość transakcji siądzie, popyt siądzie, ceny mogą sobie trzymać wysokie i tak się nie sprzeda. Dla mnie kupowanie mieszkania za -10% teraz to frajerstwo. Tyle to mogłem dać na wiosnę a nie teraz jak widać już wręcz dosłownie co się dzieje.
letni-amarant
Czasami przejeżdżam w okolicach Szamot, czyli terenach po dawnych zakładach Ursus. Powstaje nowe miasteczko na 15-20 tysięcy ludzi. Przyjęto plan dla tych terenów, dziwnym trafem bez terenów zielonych. Ursus jest z dwóch stron ograniczony torami, już widzę ten carmageddon.za kilka miesięcy
encjusz odpowiada letni-amarant
Już teraz jest tam problem z dojazdem do factory. A na posag 7 panien w zasadzie nie ma sensownego dojazdu.

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki