REKLAMA

Zmiany w Allegro. Będą trzy dni na anulowanie zakupów

2021-05-11 10:30
publikacja
2021-05-11 10:30

Kupujący na Allegro otrzymają możliwość anulowania zakupów w ciągu trzech dni, jeżeli sprzedający w tym czasie nie wyśle zamówionego towaru. Zmiana wchodzi w życie od początku lipca.

Zmiany w Allegro. Będą trzy dni na anulowanie zakupów
Zmiany w Allegro. Będą trzy dni na anulowanie zakupów
fot. Casimiro PT / / Shutterstock

Nowy sposób anulowania zamówienia pojawi się na Allegro od 1 lipca u wszystkich sprzedawców posiadających konto firmowe. Klienci będą mogli w ciągu trzech dni zrezygnować z zakupu, pod warunkiem że status przesyłki nie zostanie zmieniony na jeden z wymienionych:

  • "W realizacji",
  • "Przygotowane do wysyłki",
  • "Wysłane".

Możliwość anulowania zamówienia w serwisie Allegro będzie dostępna tylko dla klientów prywatnych, którzy podczas zakupów nie wskazali, że chcą otrzymać fakturę

– W przypadku anulowania zamówienia przez kupującego sprzedawca otrzyma zwrot prowizji bez wypełniania wniosku. W przypadku gdy kupujący opłacił zamówienie, a następnie je anulował - zwrot prowizji nastąpi po zwróceniu środków kupującemu – informuje Allegro.

Z kolei nieopłacone zamówienia będą automatycznie kasowane przez serwis Allegro w ciągu 7 lub 30 dni w zależności od sposobu zakupu. W przypadku ofert "Kup teraz" platforma skasuje niezapłaconą transakcję w ciągu tygodnia. Natomiast w przypadku licytacji niezapłacone zakupy będą kasowane po 30 dniach. Sprzedawcy będą mogli wskazać inny zakres czasowy, jednak musi wynosić minimum 7 dni.

DF

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
aleusz
Może trochę ograniczy to handel produktami których się nie ma. Zamawianie produktów z Ali i innych alibab w momencie zakupu na allegro od sprzedawcy który niby je ma stało się plaga.
3xx
lipa, bedize trudniej z anulowaniem zakupow na firme, teraz nikt na to nie zwracal uwagi czy firma czy nie

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki