REKLAMA

Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje przeznaczenie całego zysku netto na kapitał zapasowy

2023-05-31 16:50, akt.2023-05-31 17:46
publikacja
2023-05-31 16:50
aktualizacja
2023-05-31 17:46

Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie całego zysku netto za 2022 r., w wysokości 1,25 mld zł, na kapitał zapasowy spółki - podał Cyfrowy Polsat w komunikacie. Zaznaczono, że zarząd podtrzymuje politykę dywidendową przyjętą w dniu 20 grudnia 2021 roku.

Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje przeznaczenie całego zysku netto na kapitał zapasowy
Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje przeznaczenie całego zysku netto na kapitał zapasowy
/ Cyfrowy Polsat

"Zarząd spółki zdecydował nie rekomendować wypłaty dywidendy z zysku za rok 2022 z uwagi na kapitałochłonne strategiczne inwestycje realizowane przez spółkę w ramach Strategii 2023+, ukierunkowane na kontynuację rozwoju grupy kapitałowej (...) w długim okresie zgodnie z nadrzędnym celem strategicznym, jakim jest trwały wzrost wartości spółki dla jej akcjonariuszy" - napisano w komunikacie.

"Zatrzymane w spółce środki posłużą w szczególności do terminowej realizacji obecnie trwających projektów polegających, m.in., na budowie farm wiatrowych w Miłosławiu, Kazimierzu Biskupim, Człuchowie oraz Przyrowie o łącznej zainstalowanej mocy 150 MW. W efekcie realizacji ww. projektów na koniec roku 2024 szacowane możliwości produkcyjne energii z wiatru wyniosą ponad 430 GWh rocznie, co z jednej strony zapewni pełne zaspokojenie wewnętrznych potrzeb na energię elektryczną spółki i jej grupy kapitałowej i tym samym zniweluje ekspozycję spółki na fluktuacje cen energii, a z drugiej strony umożliwi rozpoczęcie sprzedaży czystej energii do stron trzecich" - dodano.

Według polityki dywidendowej spółki przyjętej w grudniu 2020 roku, zarząd zamierzał rekomendować w latach 2022-2024 wypłatę dywidendy w łącznej kwocie nie niższej niż 3 zł na akcję, czyli co najmniej po 1 zł na akcję z zysku netto za lata 2021-23.

Wskazano, że podejmując decyzję o przeznaczenie całości zysku netto za 2022 rok na kapitał zapasowy spółki, zarząd wziął pod uwagę finansowanie strategicznych inwestycji, wskaźnik zadłużenia netto spółki, jak również niesprzyjające otoczenie makroekonomiczne, a w szczególności wysoką presję inflacyjną oraz utrzymujące się na wysokim poziomie stopy procentowe przekładające się na rosnące koszty obsługi zadłużenia spółki. (PAP Biznes)

mcb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (1)

dodaj komentarz
5th_element
pakują kasę w finansowanie i rozwój, dywidenda poczeka. Sprzedam powyżej 40 PLN.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki