REKLAMA
PILNE

Zaprzysiężenie rządu w południe

2015-11-16 04:16
publikacja
2015-11-16 04:16

W południe w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu. Beata Szydło została w piątek desygnowana na prezesa Rady Ministrów i zapewniła wówczas, że będzie to rząd dobrej zmiany, który zrobi wszystko by nie zawieść Polek i Polaków. "Naszą dewizą będzie praca i pokora" - mówiła Beata Szydło. Podkreślała też, że rząd jest gotowy do pracy i musi zacząć działać szybko. Skład jest znany już od tygodnia.

fot. / / FORUM

Będzie trzech wicepremierów: Piotr Gliński - minister kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosław Gowin - minister nauki i Mateusz Morawiecki - minister rozwoju.

Do Ministerstwa Sprawiedliwości wróci Zbigniew Ziobro. Ministrem obrony będzie Antoni Macierewicz, ministrem spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak, ministrem - koordynatorem służb specjalnych Mariusz Kamiński, ministrem spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Konrad Szymański będzie ministrem do spraw europejskich w Kancelarii Premiera. Szefową Kancelarii zostanie Beata Kempa.

Ministrem zdrowia będzie Konstanty Radziwiłł, ministrem finansów Paweł Szałamacha, ministrem pracy Elżbieta Rafalska, ministrem edukacji Anna Zalewska, ministrem sportu Witold Bańka, ministrem środowiska Jan Szyszko, ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, energetyki Krzysztof Tchórzewski, cyfryzacji Anna Streżyńska, skarbu Dawid Jackiewicz, rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Szefem nowego resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zostanie Marek Gróbarczyk. Członkiem Rady Ministrów będzie również wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów i ministrem w Kancelarii Premiera będzie Henryk Kowalczyk. Rzecznikiem rządu i szefem gabinetu politycznego premiera zostaje Elżbieta Witek.

Przed zaprzysiężeniem Beata Szydło wraz z ministrami złoży kwiaty pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz odda hołd ofiarom Powstania Warszawskiego. W Kaplicy Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się potem nabożeństwo, w którym nie przewiduje się udziału mediów. Następnie Beata Szydło wraz z ministrami złoży kwiaty pod ambasadą francuską i wpisze się tam do księgi kondolencyjnej.

Po uroczystościach w Pałacu Prezydenckim, około godziny 14. przewidziane jest powitanie Beaty Szydło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i spotkanie z ministrami, po którym rozjadą się oni do swoich resortów.

Od dzisiaj dnia premier Beata Szydło ma 14 dni na wygłoszenie w Sejmie expose oraz uzyskanie wotum zaufania. Z jej deklaracji wynika, że chce to zrobić jeszcze w tym tygodniu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/I.Szczęsna/kry

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rząd Beaty Szydło

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki