Dwa kolejne podmioty na liście ostrzeżeń KNF

2020-05-29 14:18, akt.2020-05-29 14:48
publikacja
2020-05-29 14:18
aktualizacja
2020-05-29 14:48

Właściciel domeny kantor.pl firma E-BUSINESS PARTNER oraz firma operująca na platformie brokerskiej https://www.marketcfd.com/ - zostały w piątek wpisane na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.

/ fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Komisja wyjaśniła, że w sprawie podmiotu https://www.marketcfd.com/ zostało złożone zawiadomienie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa dot. prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot, a postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

KNF dodała, że drugą firmą wpisaną na listę jest E-BUSINESS PARTNER sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - właściciel domeny kantor.pl.

W tym przypadku - jak wyjaśniono - Urząd KNF skierował zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ursynów w Warszawie z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych. Chodzi o nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego.

Czym jest lista ostrzeżeń publicznych KNF

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Na liście, oprócz nazwy podmiotu podejrzanego o przestępstwo, z biegiem czasu zamieszczana jest także informacja o przebiegu postępowania. Może to być wzmianka o prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego albo o prawomocnym umorzeniu postępowania przygotowawczego, a w przypadku wniesienia aktu oskarżenia, wzmianka o prawomocnym orzeczeniu sądu.

Wszystko o liście ostrzeżeń publicznych KNF

autor: Michał Boroń

mick/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
distefano
Już myślałem że chodzi o getin noble i idea bank
tergal
Jak długo nad tym myślałeś?
distefano odpowiada tergal
To było pierwsze skojarzenie więc niedługo.
degrengolada
nie bagatelizowałbym znaczenia czarnej listy przygotowanej przez KNF. Mają dużo więcej informacji od nas i stąd mogą pozwolić sobie na takie wnioski. Dla mnie firma znajdująca się na czarnej liście jest skończona i nigdy nie zostanie moim partnerem biznesowym.
loool
Czy na tej liście znajdzie się też ZUS jako jawna piramida finansowa?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki