REKLAMA

W Rzymie protest branży rozrywki domagającej się rekompensat

2021-04-17 18:57
publikacja
2021-04-17 18:57
fot. IPA / BACKGRID / Forum/Backgrid UK

Protest "Tysiąca skrzyń" odbył się w sobotę w Rzymie. W manifestacji uczestniczyli przedstawiciele świata teatru i rozrywki, domagając się rekompensat za miesiące bez dochodów. Każdy przyniósł wielką czarną skrzynię, która jest symbolem tej branży.

Artyści i pracownicy pionu technicznego, organizatorzy koncertów i innych wydarzeń ustawili skrzynie w równych rzędach na Piazza del Popolo, pod tarasem widokowym Pincio.

Wśród protestujących byli znani piosenkarze Paola Turci, Fiorella Mannoia, Max Gazze, Daniele Silvestri. Jak wyjaśnili, przyszli przede wszystkim wyrazić solidarność z pracownikami branży, którzy od roku nie mają żadnych dochodów.

Protest odbył się dzień po tym, gdy rząd Mario Draghiego zapowiedział stopniowe znoszenie restrykcji, począwszy od 26 kwietnia. W przypadku sektora widowiskowo-rozrywkowego uprzywilejowane mają być imprezy pod otwartym niebem.

Był to kolejny w ostatnich dniach protest przedstawicieli sektorów poszkodowanych z powodu restrykcji na tle pandemii koronawirusa. Wcześniej manifestowali m.in. restauratorzy, właściciele siłowni, kupcy. Niektóre wiece miały gwałtowny przebieg.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
glowny_analityk_bankier_pl
Bomba od Sumlińskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=D6EM7qQL6k8 (już prawie 2mln wejść)

Bomba od Pospieszalskiego:
https://globalna.info/2021/04/15/historyczny-moment-telewizja-tvp-po-raz-pierwszy-przeciw-wladzy-mowi-prawde-o-pandemii/

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki