REKLAMA

W Aliorze oprocentowanie lokaty zależy od liczby goli strzelonych przez naszą reprezentację

Wojciech Boczoń2016-06-08 08:47analityk Bankier.pl
publikacja
2016-06-08 08:47

Już w piątek rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Polacy rozegrają swój pierwszy mecz dwa dni później. Za każdą bramkę zdobytą przez naszą reprezentację Alior Bank podniesie oprocentowanie Lokaty Kibica o 0,1 pkt proc.

Alior Bank jest jednym ze sponsorów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Z tej okazji wprowadził do oferty nowy produkt oszczędnościowy – Lokatę Kibica. Jest to depozyt na 160 dni o oprocentowaniu zmiennym. Stawka bazowa wynosi 2 proc. i będzie rosła o 0,1 pkt proc. za każdą bramkę strzeloną przez Biało-Czerwonych. Po pierwszej bramce bank podniesie oprocentowanie do 2,1 proc., po drugiej do 2,2 proc. itd. Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, a maksymalna 100 000 zł.

W Aliorze oprocentowanie lokaty zależy od liczby goli strzelonych przez naszą reprezentację / fot. LUKASZ GROCHALA / FORUM

O ile na pierwszy rzut oka oferta może wydawać się całkiem kusząca, to gdy przyjrzymy się szczegółom zaczyna tracić swój blask. Przede wszystkim maksymalne oprocentowanie lokaty może wynieść najwyżej 3 proc. Taką stawkę otrzymają klienci, jeśli nasza kadra strzeli 10 goli. Na lokatę można wpłacić wyłącznie nowe środki, czyli nie można założyć depozytu z oszczędności zdeponowanych już w banku. Ponadto lokata dostępna jest wyłącznie w placówkach banku – nie można jej założyć przez internet.

Ile można będzie zarobić na lokacie? Jeśli założymy, że nasza kadra strzeli 10 goli i oprocentowanie wzrośnie do 3 proc., to przy kwocie depozytu 10 000 zł zarobimy 106 zł (już po odjęciu podatku). Jeśli wpłacimy na lokatę 100 000 zł, to bank wypłaci nam 1062 zł. Niestety na tle konkurencji Lokata Kibica wypada przeciętnie. Co najmniej w kilku bankach znajdziemy lokaty, których oprocentowanie jest wyższe niż 3 proc.

Pomysł na powiązanie oprocentowania lokaty z liczbą goli nie jest nowy. Podczas poprzednich Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej też pojawiały się tego typu produkty. Banki coraz częściej sięgają po nietypowe pomysły, by zachęcić klientów do zdeponowania oszczędności. Jakiś czas temu Idea Bank proponował lokatę przygotowaną we współpracy z Endomondo, której oprocentowanie uzależnione było od przebiegniętych kilometrów. Podobny trend można zaobserwować za granicą. Na przykład niemiecki Fidor Bank proponował lokatę, której oprocentowanie zależało od liczby lajków na Facebooku.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~Hiszpan
Żeby dobrze wytypować warto przeglądnąć dane techniczne: http://www.fxmag.pl/artykul/euro-2016-czy-polacy-maja-na-historyczny-awans-w-rankingu-fifa
~Tonny
Dobre lokaty znajdziecie na www.finanse-365.pl
~Adam_Zd
Euro 2016 już tuż tuż, rozpoczynają się różne akcje. Ciekawy artykuł dla inwestorów i nie tylko. Analiza miejsca Polski w rankingu Fifa.

http://www.fxmag.pl/artykul/euro-2016-czy-polacy-maja-na-historyczny-awans-w-rankingu-fifa
~hejter
bo dawać 0,1 za każdą straconą bramkę już by się nie odważyli
~Kasia
ja właśnie założyłam lokatę na 2,6 w renomowanym Getin Banku i jestem bardzo zadowolona. Pozwolicie, że oferty aliorka nie skomentuję, bo wątpię, by kogokolwiek ona skusiła, kiedy Getin Bank proponuje 2,6.
~Michał
,,Renomowanym'', powiadasz? A co to za renoma?.
~kibic
Czy bramki samobójcze też się liczą?
~Bolek
Dużo nie ryzykują (mają kiepełe).Ja obstawiam 3 bramki,i zakończenie na fazie grupowej.
~Tonny
Dobrze oprocentowane lokaty, na dużo więcej niż 3% znajdziecie na www.finanse-365.pl
~azet
Bank szacuje prawdopodobieństwo goli podobnie jak kiedyś kierunek kursu franka. Niezbyt dobrze to świadczy o naszej piłce.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki