VoIP w Komunikatorze Tlen.pl

VoIP w Komunikatorze Tlen.pl


Portal internetowy o2.pl dodał do Komunikatora Tlen.pl możliwość rozmów głosowych przez Internet. Jakość dźwięku ma być niezależna od połączenia z Internetem - modem, SDI, łącze stałe, kablówka. Ponad 130 000 internautów regularnie korzysta z Komunikator Tlen.pl.

"Jak do tej pory żaden z polskich konkurentów Komunikatora Tlen.pl nie oferuje swoim użytkownikom podobnej usługi. Główne zalety tego rozwiązania to dostępność usługi nawet dla osób podłączonych do sieci zwykłym modemem." - powiedział Michał Brański, Szef Projektów portalu o2.pl. I dodał: "Wraz ze wzrostem popularności Komunikatora Tlen.pl należy się spodziewać, że nasza usługa Rozmowa głosowa pozwoli internautom, osobom indywidualnym i firmom, zredukować wysokość rachunków telefonicznych".

Jak podaje portal, w ciągu 7 dni od startu usługi ponad 90 000 internautów pobrało program Komunikator Tlen.pl w wersji 3.00a. Dziennie nawiązywanych jest kilkanaście tysięcy rozmów głosowych, w szczycie dnia kilka rozmów na sekundę.

Usługa Rozmowa głosowa została zaprojektowana z myślą o wszystkich rodzajach podłączeń do Internetu - modem, SDI, łącze stałe, sieć kablowa i in. Udostępniono 6 jakości dźwięku i możliwość optymalizowania przesyłania głosu.

Portalu o2.pl oczekuje, że start usługi Rozmowa głosowa w Komunikatorze Tlen.pl przyśpieszy przyrostu liczby użytkowników komunikatora oraz sprawi, ze stanie się on bardziej konkurencyjny wobec systemu Gadu-Gadu.

opr. Łukasz Jonak
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.