REKLAMA

Urteste planuje debiut na NewConnect w październiku

2021-09-23 11:36
publikacja
2021-09-23 11:36

Urteste, spółka specjalizująca się w tworzeniu technologii do wykrywania z próbek moczu chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju, złożyła dokument informacyjny na GPW. Spodziewany termin debiutu na rynku NewConnect to pierwsza połowa października 2021 r. - podała spółka w komunikacie prasowym.

Urteste planuje debiut na NewConnect w październiku
Urteste planuje debiut na NewConnect w październiku
fot. Public Domain Pictures / / Pexels

"Po okresie przygotowań złożyliśmy kompletny dokument informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, tym samym rozpoczęliśmy formalną procedurę przybliżającą nas do debiutu. Spodziewamy się, że debiut na NewConnect odbędzie się w pierwszej połowie października tego roku" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Grzegorz Stefański.

W ramach oferty publicznej Urteste pozyskało od inwestorów 9,52 mln zł, emitując 95.200 akcji Serii C po cenie 100 zł za akcję. Większość pozyskanych z oferty publicznej środków Urteste przeznaczy na prace badawczo-rozwojowe w projektach raka trzustki i prostaty oraz rozwój kolejnych 13 celów diagnostycznych.

Jak podano, obecnie w pipeline Urteste znajduje się 15 projektów testów onkologicznych, na różnych etapach rozwoju, na różne typy nowotworów, takie jak: rak prostaty, trzustki, nerki, jelita grubego, płuca, dróg żółciowych, wątroby, jajnika, trzonu macicy, żołądka, przełyku, piersi, białaczka, chłoniak, glejak. Najbardziej zaawansowanymi projektami są testy na raka trzustki i prostaty. Obecnie w ramach tych projektów prowadzone są eksperymenty medyczne. Celem prowadzonych badań jest ocena czułości i swoistości testów oraz porównanie ich czułości i swoistości względem dostępnego na rynku markera CA19-9 u pacjentów z rakiem trzustki i markera PSA u pacjentów z rakiem prostaty. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki