REKLAMA
Mistrz inwestowania! Rywalizacja w Wakacjach na Giełdzie

Tragiczny wypadek na Evereście

2014-04-18 17:04
publikacja
2014-04-18 17:04

Rośnie liczba ofiar lawiny, która zeszła na szlaku wiodącym na szczyt najwyższej góry świata. Do tej pory odnaleziono 12 ciał. Ratownicy przypuszczają jednak, że liczba ta wzrośnie.

Jak dotąd wszystkie ofiary śmiertelne to Szerpowie, którzy towarzyszą wspinaczom. Lawina zeszła około godziny 6:30 rano czasu lokalnego poniżej drugiego obozu na najpopularniejszym szlaku wiodącym na szczyt Mt. Everestu. W bazie obecnie znajduje się kilkaset osób przygotowujących się do zdobycia najwyższej góry świata przez końcem wiosennego sezonu.

Dzisiejszy wypadek to największa tego typu tragedia w dziejach nowoczesnego alpinizmu. Poprzedni, podobny incydent miał miejsce 18 lat temu. Wówczas podczas śnieżycy zginęło 8 osób. Na miejscu tragedii prowadzone są poszukiwania kolejnych ofiar. W ciągu 60 lat od pierwszego wejścia, Mt Everest zdobyło ponad 4000 osób. Podczas próby wejścia na szczyt zginęło ponad 220.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /mcm/

Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki