Takich zmian w przepisach dotyczących pracy nie było w Polsce nigdy. W życie weszły regulacje dotyczące kontroli trzeźwości, a 7 kwietnia zaczną obowiązywać przepisy dotyczące pracy zdalnej. To nie wszystko, co nas czeka w tym roku.


Już weszły w życie przepisy dotyczące kontroli trzeźwości, w kwietniu wejdą regulacje dotyczące pracy zdalnej. Od razu odpowiadam na pytanie, które pewnie wszystkich nurtuje w związku z pracą zdalną: to pracodawca podejmuje w jej sprawie decyzję, choć pracownik może wnioskować o home office. Ale nowości jest dużo, dużo więcej, bo trwają prace nad wprowadzeniem unijnych dyrektyw, w tym dotyczącej work-life balance.
O pracach ministerstwa pracy opowiada Marcin Stanecki, dyrektor Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. O stanowisku pracodawców dowiemy się z rozmowy z prof. Jackiem Męciną z UW, doradcą Konfederacji Lewiatan. O oczekiwaniach pracowników opowie Paweł Śmigielski z OPZZ. Paulina Szewczyk, ekspertka firmy rekrutacyjnej Antal, oraz Edyta Defańska-Czujko, partnerka w firmie doradczej Crido, ocenią zmiany i opowiedzą, jak prawo pracy zmieniają inne kraje. Zapraszam na podcast!
Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

Jaką formę opodatkowania wybrać?
Własna działalność gospodarcza a podatki
Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR>
Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl