Stonoga uciekł z Polski?

Zbigniew Stonoga informuje, że wyjechał z Polski. Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że biznesmen nie ma statusu osoby poszukiwanej.

(fot. Kamil Kiedrowski/REPORTER / EastNews)

Stonoga, jeden z bohaterów tak zwanej afery podsłuchowej, poinformował na Facebooku, że odlatuje "do bezpiecznego państwa poza Europą", oddalonego o kilkanaście godzin lotu. Zadeklarował, że "gra o wolną Polskę i skuteczne wyniszczenie złodziei z Wiejskiej".

Przedwczoraj Prokuratura Apelacyjna w Warszawie wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie Stonogi i wydała między innymi postanowienie o jego zatrzymaniu oraz przeszukaniu mieszkania. Biznesmen nie został jednak zatrzymany, gdyż nie było go w domu. Postępowanie dotyczy podejrzenia korupcji w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Poprzednio zatrzymano Stonogę w czerwcu, po tym, jak upublicznił akta śledztwa dotyczącego afery podsłuchowej. Doprowadziło to do dymisji marszałka Sejmu i kilku ministrów. Zbigniew Stonoga został zwolniony po przedstawieniu mu zarzutu.

Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, Katarzyna Balcer, powiedziała, że na razie nie można mówić, iż Stonoga uciekł. Wyjaśniła, że w piątek funkcjonariusze nie zastali Stonogi w domu. Pozostawili mu więc wezwanie do stawienia się jutro w warszawskiej Prokuraturze Apelacyjnej. Katarzyna Balcer powiedziała, że Stonoga mógł wcześniej zaplanować wyjazd. Podkreśliła, że w sensie formalnym nie jest on poszukiwany, a więc policja go nie ściga. Rzeczniczka dodała, że o dalszych działaniach w sprawie Stonogi zdecyduje prokurator.

31 sierpnia biznesmen ma się stawić w więzieniu celem odbycia rocznej kary pozbawienia wolności. Stonoga został skazany za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Sprawa dotyczyła sprzedaży samochodu w należącym do niego komisie. Wyrok uprawomocnił się 26 czerwca.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Michał Gajewski/Siekaj/gaj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 16 ~precz_z_komuna

poswiecilem troche czasu i dokladnie przeanalizowalem historie tego czlowieka.

I powiem tyle - cenie go za spokoj - gdyby mnie to spotkalo co jego ... az strach pomyslec.

Facet jest ewidentnie ofiara post UBeckiego ukladu ktory opetal wiele sfer zycia.

Przeciez ten koles od lexusa to byly polkownik UB. widac jak pamiec jest krotka - kiedys UBecy byli naszym wrogiem nr 1, teraz UBek jest bardziej wiarygodny niz obywatel ktory w tamtych czasach byl dzieckiem.

wstyd mi za ten kraj by czlowieka chorego na raka i niszczonego przez aparat panstwa sterowanych przez WSI i UBekow tak przesladowac. to sa metody SOWIECKIE.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 3 ~plutarch

myślę, że Putin zapłać, kopiejko

! Odpowiedz
2 12 ~said

Jeszcze trochę i wszyscy tak zrobimy, a Polsce zostaną tylko obcokrajowcy z Afryki. Założą partię i przejmą władzę. Chyba że się w końcu obudzicie ludziska.

! Odpowiedz
3 2 ~plutarch

Wowa wpłacił.

! Odpowiedz
35 6 ~plutarch

Stonoga powinien być już dawno za kratą.

! Odpowiedz
2 20 ~dtr

Jakoś to uzasadnisz czy tak sobie piszesz?

! Odpowiedz
1 11 ~sprawiedliwy

za to ze legalnie kupil Lexusa od bylego polkownika SB ktory chcac wyludzic wieksze pieniadze zlozyl falszywe zawiadomienie o przestepstwie kradziezy auta ?

wez chopie przeanalizouj sprawe zamiast bazowac na materialach z TVN 24

! Odpowiedz
2 1 ~master odpowiada ~sprawiedliwy

Ale jesteś pewien, że to był "POLKOWNIK" ?

! Odpowiedz
3 1 ~dfgdgf

tak jak Ty i Twoja rodzina co siedzi na zasiłku i okrada państwo przez nieróbstwo

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil