REKLAMA

Starcie Amazon i Visa. „Tych kart nie przyjmujemy”

2021-11-18 11:51
publikacja
2021-11-18 11:51

Od 19 stycznia Amazon przestanie akceptować karty kredytowe ze znakiem Visa wydawane w Wielkiej Brytanii. Gigant e-handlu nie jest zadowolony z poziomu opłat związanych z przyjmowaniem plastików.

Starcie Amazon i Visa. „Tych kart nie przyjmujemy”
Starcie Amazon i Visa. „Tych kart nie przyjmujemy”
fot. BRENDAN MCDERMID / / Reuters

Po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej organizacje płatnicze wprowadziły zmiany w swoich taryfach opłat dla kart wydawanych na Wyspach. Wykorzystały zatem możliwość uniknięcia limitów wynikających z unijnych regulacji. To właśnie kwestia opłat stała się przyczyną starcia z gigantem e-commerce – Amazon zdecydował się na drastyczny krok.

Firma ogłosiła 17 listopada, że od 19 stycznia 2022 r. nie będzie akceptować na swojej platformie płatności kartami kredytowymi Visa emitowanymi w  Wielkiej Brytanii. Karty debetowe pozostaną mile widziane, ale droższe z punktu widzenia detalisty kredytówki znalazły się na cenzurowanym.

BBC cytuje stanowisko Amazon, w którym wskazano, że „koszty akceptacji kart pozostają przeszkodą dla biznesu, który aspiruje do proponowania klientom najlepszych cen”. Firma podkreśliła również, że koszty obsługi transakcji powinny spadać wraz z rozwojem technologii, tymczasem „pozostają one wysokie lub nawet wzrastają”.

Visa wyraziła natomiast rozczarowanie faktem, że Amazon grozi ograniczeniem swobody wyboru konsumentów. Organizacja podkreśliła, że od wielu lat współpracuje z detalistą i podejmie działania, które będą zmierzać do załagodzenia sporu. Doniesienia o konflikcie z niepokojem przyjęli jednak inwestorzy, a akcje przedsiębiorstwa na nowojorskim parkiecie potaniały o ponad 5 proc.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Amerykańscy komentatorzy zwracają uwagę, że potyczka na brytyjskim rynku może być tylko wstępem do poważniejszej bitwy, która rozegra się wokół opłat kartowych w USA. Po kilku zmianach terminów (uzasadnionych m.in. trwającą pandemią) w kwietniu 2022 r. wejdą w życie zmiany stawek Visa i Mastercard w Stanach Zjednoczonych. Podwyżki kosztów mają odczuć głównie sprzedawcy z sektora e-commerce.

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
jarekzbyszek
Wielkie mi halo. W Niemczech czy Holandii niektóre sieci dyskontów nie akceptują ani Visa ani MasterCard. Można tylko płacić kartami bankowymi.
kenn
Mamy już jawne rządy korporacji. Te "prawdziwe" rządy to rządy marionetkowe.
andregru
Za opłaty kartami kredytowymi powinni płacić ich posiadacze a nie firmy sprzedające towar. Sam jako mały sprzedawca ponoszę dodatkowe koszty aby firmy takie jak VISA miały duże zyski .
bankster-kreator
Wtedy możni tego świata nie mogliby wyeliminować gotówki. Konsument nie widzi kosztów obsługi takiego plastiku tylko przedsiębiorca który musi to jakoś upchać w koszta produktów. To tak samo jakbyś miał dawać ludziom wypłatę super brutto i mieli by sami co miesiąc nosić połowę swojej wypłaty do US. Nawet miesiąc by ten system nie istniał.
bartosz_chf
Jakie są realne koszty przyjmowania płatności na kartę. Zawsze unikałem kart, zawsze przelew na konto. Natomiast w osłupienie wprawił mnie złodziejski PayPal ... 3.4% od kwoty wpłaty + 0,50PLN i oczywiście gdy przyjmuje sie wpłaty zagraniczne brak możliwości wypłaty w USD lub EUR. I co najgorsze, czasami sami przestawiają opcję domyślnej Jakie są realne koszty przyjmowania płatności na kartę. Zawsze unikałem kart, zawsze przelew na konto. Natomiast w osłupienie wprawił mnie złodziejski PayPal ... 3.4% od kwoty wpłaty + 0,50PLN i oczywiście gdy przyjmuje sie wpłaty zagraniczne brak możliwości wypłaty w USD lub EUR. I co najgorsze, czasami sami przestawiają opcję domyślnej waluty okazuje się że wpłaty w EUR i USD są automatycznie konwertowane na PLN bo bandyskim kompletnie nierynkowym kursie. Całość kosztów może sięgnąć nawet 10% !!! PayPal to samo zło. A jak jest z kartami VISA / Mastercard ?

Powiązane: Wielka Brytania

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki