REKLAMA

SoftBlue chce zadebiutować na NewConnect na przełomie czerwca i lipca

2015-05-19 11:51
publikacja
2015-05-19 11:51

SoftBlue, spółka zajmującą się komercjalizacją badań naukowych planuje wejście na NewConnect na przełomie czerwca i lipca - poinformował Michał Kierul, prezes spółki.

"Liczymy, że debiut na NewConnect nastąpi na przełomie czerwca i lipca. Nie planujemy przy tej okazji emisji" - powiedział Kierul.

SoftBlue w kwietniu 2015 r. w procesie pre-IPO pozyskał 10 mln zł od inwestorów instytucjonalnych, którzy objęli 22,55 proc. akcji spółki.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój projektów własnych, inwestycje w zewnętrzne projekty we wczesnej fazie rozwoju oraz zwiększenie skali biznesu przez ekspansję zagraniczną.

"Pozyskane środki powinny zaspokoić potrzeby finansowe spółki przez rok" - powiedział prezes.

Spółka podała, że celem wprowadzenia akcji na NewConnect jest m.in. umożliwienie wyceny spółki przez rynek oraz uzyskanie szybszej ścieżki pozyskiwania kapitału w momencie potrzeby sfinansowania badań i komercjalizacji nowych technologii lub produktów.

W 2014 r. spółka wypracowała 5,2 mln zł przychodów i 165 tys. zł zysku netto.

"W ubiegłym roku nasze przychody się podwoiły wobec 2013 r. Zakładamy, że w związku z komercjalizacją kolejnych projektów, wysoką dynamikę uda się utrzymać. Obecnie podpisane kontakty gwarantują nam wzrost przychodów w tym roku, a mamy dopiero maj" - powiedział prezes.

"W 2014 r. wysokie koszty wynikały z przygotowania prototypów urządzeń. Obecnie pracujemy nad ich optymalizacją, więc liczymy, że rentowność spółki wzrośnie" - dodał.

SoftBlue zajmuje się komercjalizacją badań i projektów naukowych, projektowaniem systemów informatycznych oraz świadczy usługi z zakresu doradztwa gospodarczo-biznesowego i pozyskiwania kapitału.

Wśród rozwijanych przez spółkę projektów, z którymi zarząd wiąże największe nadzieje są: wielowskaźnikowe czujniki transportu Sensoft oraz drony do badania poziomu zanieczyszczeń powietrza AirDron.

Prezes poinformował, że czujniki Sensoft są już w sprzedaży, ale spółka negocjuje umowę z dużą firmą transportową, która wymagałaby uruchomienia "masowej produkcji" urządzeń. Cena jednego czujnika wynosi kilkaset złotych. Decyzje mają zapaść w ciągu dwóch miesięcy.

SoftBlue spodziewa się również, że jeszcze w tym roku rozpocznie sprzedaż AirDronów. Odbiorcami mają być służby publiczne, które będą wykorzystywać drony do wykrywania spalania przez gospodarstwa domowe nielegalnych materiałów grzewczych. Spółka sprzedaje systemy informatyczne m.in. wykorzystywane do zarządzania przedsiębiorstwem i inwestycjami samorządowymi. (PAP)

mj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki