Serwis Wrzuta.pl znika z sieci

Niegdyś popularny serwis Wrzuta.pl, dziś używany przez nielicznych, w oficjalnym komunikacie ogłosił zakończenie funkcjonowania z dniem 31 sierpnia 2017 r.

Użytkowników Wrzuta.pl spotkała nie lada niespodzianka. Serwis w oficjalnym komunikacie poinformował o zakończeniu działalności z powodów biznesowych. Dodatkowo, zgodnie z regulaminem, wszystkie dotychczas opublikowane w nim treści zostaną skasowane.

Przypomnijmy, że Wrzuta.pl należąca obecnie do Grupy Wirtualnej Polski swoją największą popularność przeżywała w latach 2006-2007. Serwis ma również za sobą niechlubną przeszłość, związaną z nielegalnym udostępnianiem treści chronionych prawami autorskimi, co było powodem wniesienia licznych zarzutów ze strony producentów oraz dystrybutorów. Efektem tego było stopniowe usuwanie bezprawnie zamieszczanych treści, co w połączeniu z jednoczesnym rozwojem innych serwisów streamingu muzyki oraz wideo, miało wpływ na utratę dotychczasowej pozycji Wrzuta.pl.

Według danych PBI/Gemius przez ostatnie 5 lat serwis odnotowywał znaczny odpływ liczby użytkowników. Czytając komunikat zamieszczony na stronie Wrzuta.pl, możemy przypuszczać, że właśnie spadek popularności był główną przyczyną podjęcia decyzji o jej zamknięciu:

Drodzy Użytkownicy Wrzuta.pl,

chcemy Was poinformować, że po szczegółowej analizie, podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności naszego serwisu z powodów biznesowych z dniem 31 sierpnia 2017.

Równocześnie przypominamy, że zgodnie z postanowieniami pkt 18 Regulaminu, serwis Wrzuta.pl nie zapewnia archiwizowania i przechowywania plików, komentarzy ani jakichkolwiek innych treści udostępnionych w serwisie. Dlatego już teraz, zachęcamy do pobrania wszystkich materiałów, które umieścili Państwo w serwisie Wrzuta.pl. Prosimy pamiętać, by przenieść wszystkie niezbędne Państwu treści najpóźniej do 31 sierpnia 2017 roku. Po tym terminie, serwis przestanie funkcjonować
- czytamy w wiadomości zamieszczonej na serwisie.

KR

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
12 2 truenemezis

Ciekawe z tym portalem, ale to chyba tylko gimby używały, albo dzieci neostrady... Nie ma co żałować

! Odpowiedz
5 44 wojteqq

Może też przy okazji zamkną portal wp.pl. Jest tam sporo reklam i beznadziejnych artykułów. Kadra redaktorska nie grzeszy polotem, a tytuły to typowe "clickbait-y". Powinni to też zamknąć.

! Odpowiedz
10 21 karbinadel

Chyba nie ma obowiązku tego czytać?

! Odpowiedz
1 16 wojteqq odpowiada karbinadel

No nie ma, ale w ramach przyzwoitości mogliby i ten twór zamknąć. :-)

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.