REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Schetyna: Niech ci, co nie chcą referendum ws. aborcji, przedstawią swoje pomysły

2020-12-02 08:26
publikacja
2020-12-02 08:26

Platforma Obywatelska powinna mieć inicjatywę, jak rozwiązać problem wokół aborcji, pomysł na referendum może być przykładem takiej inicjatywy - mówił w środę były lider PO Grzegorz Schetyna. Niech ci, co nie chcą referendum, przedstawią swoje pomysły - dodał.

Schetyna: Niech ci, co nie chcą referendum ws. aborcji, przedstawią swoje pomysły
Schetyna: Niech ci, co nie chcą referendum ws. aborcji, przedstawią swoje pomysły
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Schetyna był pytany w środę w TVN24 o swój pomysł przeprowadzenia referendum w sprawie aborcji, który został skrytykowany nawet przez niektórych polityków PO.

"Opozycja, Platforma Obywatelska jako największa partia opozycyjna, powinna mieć inicjatywę polityczną. Trzeba stanąć po stronie kobiet, trzeba pomyśleć, w jaki sposób zastąpić ten zdemolowany przez Kaczyńskiego i Przyłębską kompromis z 1993 roku" - podkreślił polityk.

"Jest pytanie, w jaki sposób dojść do nowej umowy społecznej, w jaki sposób zagwarantować prawa kobiet, bo ja rozumiem, że wszyscy tego chcemy" - mówił Schetyna.

"Jeżeli nie referendum, jeżeli nie odwołanie się do woli narodu, to w takim razie co?" - pytał. "Jeśli są inne pomysły, to bardzo proszę" - apelował.

Podkreślił, że prawa kobiet można zagwarantować "budując sensowne instrumentarium prawne i nową umowę społeczną". "Jak do tego dojść? Tylko na ulicy? To jest niemożliwe. W tym parlamencie? To jest niemożliwe" - ocenił b.szef PO.

Stąd referendum jest jednym z pomysłów. "To oczywiście kwestia przygotowania pytań, komitetu referendalnego, kierunku, w który trzeba pójść, ale uważam, że debata jest potrzebna, bo nie możemy zostawić kobiet bez wsparcia" - podkreślił Schetyna.

Dodał, że jest też gorącym zwolennikiem "współpracy partii opozycyjnych w tej sprawie, parlamentarnych i środowisk pozaparlamentarnych". "To kobiety powinny decydować, ale trzeba im dać instrumentarium prawne" - zaznaczył polityk PO. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Strajk Kobiet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki