Rostowski szefem doradców premier Kopacz w randze ministra

Szefem doradców gospodarczych premier Kopacz będzie Jacek Rostowski. Lider PSL Janusz Piechociński powiedział dziennikarzom, że były wicepremier będzie teraz ministrem bez teki.

Ewa Kopacz i Jacek Rostowski (Źródło: EastNews)


Wcześniej pojawił się spekulacje, że ludowcom nie podoba się taki awans Jacka Rostowskiego. Janusz Piechociński pytany o to przez IAR zaprzeczył. Minister gospodarki przypomniał, że w ramach umowy koalicyjnej PO - PSL obie partie nie wpływają na skład najbliższych doradców. " Taka jest wola premier Kopacz by szefem jej doradców został Jacek Rostowski w randze sekretarza stanu." - powiedział wicepremier.

Są jednak inne kłopoty premier z doborem doradców. Do odejścia szykuje się też szef rady gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki. Odpowiadając w salonie ekonomicznym Trójki i Dziennika Gazety Prawnej na pytanie o swoje plany na przyszły rok, były premier powiedział, że nie chce sięgać tak daleko. "Dla mnie najistotniejsze jest pytanie, jak długo można pro bono pracować dla rządu polskiego" - dodał Bielecki.

Nie zdradził jednak, kiedy odejdzie ze swojej funkcji oraz co zamierza robić po odejściu. "Ogłoszę wszystko w odpowiednim czasie. Na razie obowiązuje nas zasada "wszystkie ręce na pokład, wszystkie ręce na rzecz premier Kopacz" - powiedział Jan Krzysztof Bielecki.

Rada Gospodarcza przy premierze powstała w 2010 roku - miała opiniować reformy pod kątem gospodarczej i społecznej skuteczności i proponować nowe rozwiązania.

IAR/ Tomasz Majka i wcześn. /magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~oldmike

Na prezydenta Bydgoszczu mogli go dać.

! Odpowiedz
0 1 ~konserwatysta

fachowiec, kompetentny, inteligentny, z doświadczeniem, elokwentny, przystojny, miły, sympatyczny, szczery, konsekwentny, altruista, generalnie superman i gość na właściwym miejscu. tylko czy ma polskie obywatelstwo?

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil