REKLAMA

Przybywa promocji w kredytach hipotecznych

2020-10-13 10:59
publikacja
2020-10-13 10:59
fot. Serghei Starus /

Przybywa promocyjnych ofert na rynku kredytów hipotecznych. W ostatnich dniach nową edycję promocji zaprezentował ING Bank Śląski, a od końca września BNP Paribas Bank przygotował Zieloną Hipotekę dla finansujących energooszczędne nieruchomości.

Od 12 października w ING Banku Śląskim obowiązują nowe promocyjne warunki dla kredytów hipotecznych. Akcja ruszyła pod szyldem „Najlepiej na swoim” i potrwa do 22 listopada 2020 r. Aby skorzystać z nowych warunków, należy złożyć w tym czasie kompletny wniosek o finansowanie lub wykonać ten krok w okresie ważności formularza informacyjnego z promocyjnymi stawkami.

Kwota kredytu hipotecznego objętego promocją musi mieścić się w przedziale od 100 tys. zł do 1,5 mln zł. Klient musi także posiadać lub założyć przed podpisaniem umowy o finansowanie rachunek osobisty w banku, z deklaracją comiesięcznych wpływów w kwocie 2 tys. zł. Dodatkowo co najmniej jedna osoba powinna zawrzeć umowę ubezpieczenia indywidualnego za pośrednictwem ING Banku Śląskiego.

Klienci banku, podobnie jak w poprzednich edycjach, mają do wyboru kilka wariantów promocji:

  • „Łatwy start” – z marżą 1,99 pp. i zerową prowizją,
  • „Lekka rata” – z marżą 1,85 pp. i prowizją 1,85 proc.

Dostępne są także warianty kredytu z okresowo (przez pierwszych 5 lat) stałą stopą procentową. W wariancie „Lekka rata” oprocentowanie wynosi obecnie 2,85 proc., a „Łatwy start” – 2,99 proc.

Warto zwrócić uwagę, że stawki są bardziej atrakcyjne niż w poprzedniej edycji promocji, która zakończyła się 11 października. Marże i stawka prowizji spadły o 0,10 pp. w wariancie „Lekka rata”, a w opcji „Łatwy start” stawka marży jest niższa o 0,11 pp.

Przypomnijmy, że promocyjne warunki finansowania w październiku oferuje także kilka innych banków – Bank BPS, Bank Pekao, Pekao Bank Hipoteczny oraz mBank. Przegląd trwających promocji kredytów hipotecznych przedstawiliśmy w osobnym artykule.

W BNP Paribas klienci mogą skorzystać z Zielonej Hipoteki. Produkt przygotowano dla inwestujących w energooszczędną nieruchomość. Musi ona spełniać następujące warunki:

  • posiadać certyfikat ekologiczny np. BREEAM / Zielony Dom,
  • posiadać świadectwo charakterystyki energetycznej potwierdzające wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP nie wyższą niż 50 kWh/(na m kw. na rok).

Kredyt ekologiczny w BNP Paribas pozwala klientom na sfinansowanie transakcji z marżą niższą o 0,1 pp. w stosunku do standardowej stawki.

MK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (14)

dodaj komentarz
pluto85md
Nie warto, dla marzy niższej o 0,1%, przy koszcie certyfikatu Breeam ponad 7 tys euro. Kpina. Wg przepisow budowlanych dziś wszystkie domy muszą być energooszczedne, te 7 tys euro można lepiej spożytkować.
stachsgh
Zerknijcie na promocje w Lidlu https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
takich to żaden Bank nie ma !!
jpeterj
Ale po co? Przecież i tak obecnie nikt nie kupuje i nie planuje zakupu nieruchomości. Czekamy na spadki 40-50%.
exio
Nie wiem czy czekanie na takie spadki jest powodem tego czekania mimo wszystko ludzie rzeczywiście czekają i nie kupują co jest prawdą.
jpeterj odpowiada exio
Jak nie takie, to jakie?
jpelerj odpowiada jpeterj
Większe (albo, zważywszy, że mowa o spadkach, głębsze).
sallanches
Biorąc pod uwagę jak szybko spada wartość nabywcza pieniądza to o takich spadkach można tylko pomarzyć. Za rok/dwa na każde 0.5mln zł będzie trzeba dodać 100tys żeby odwzierciedlić tą samą wartość. Mieszkanie jako nie inwestycja (gdzieś mieszkać trzeba) teraz to dobry zakup. Nawet jak będzie korekta to za pare Biorąc pod uwagę jak szybko spada wartość nabywcza pieniądza to o takich spadkach można tylko pomarzyć. Za rok/dwa na każde 0.5mln zł będzie trzeba dodać 100tys żeby odwzierciedlić tą samą wartość. Mieszkanie jako nie inwestycja (gdzieś mieszkać trzeba) teraz to dobry zakup. Nawet jak będzie korekta to za pare lat nie będzie po niej śladu, a jak złoty walnie to szybko się nie podniesie.

Mieszkania w słabszych lokalizacjach na pewno spadną w 2021 ale raczej będzie to dużo mniejszy przedział.
jpeterj odpowiada jpelerj
januszu, bladego pojęcia nie masz i rwiesz się do odpowiedzi na pytanie zadane komuś innemu, no chyba, że pod niego też się podszywasz złodzieju ników
blaber
Nie nikt, tylko część. Ja np. bardzo chętnie bym łyknął jakąś sensowną kawalerkę 24-metrową w Kraku (orientacyjnie w promieniu do 2km od Rynku/Kazimierza i nie w kamienicy). Jak wiesz gdzie mogę kupić do 300k z dobrymi papierami (z aktualną KW!) to daj znać, bo nie mogę znaleźć, a szukam od kilku tygodni. Płacę gotówką.
jpelerj odpowiada jpeterj
Nie stresuj się, jak już jesteś do zwolnienia, to aktywność na tym forum tego nie zmieni. Ale zawsze twierdzisz, że w KRK takie kolejki gotówkowych kupujących, to może inny deweloper cię zatrudni. Nie trać wiary !

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki