Prokuratura wszczęła śledztwo ws. giełdy bitcoinowej BitMarket.pl

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wszczęła śledztwo dotyczące doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów giełdy bitcoinowej BitMarket.pl - poinformował w czwartek PAP prokurator okręgowy w Olsztynie.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Prokurator okręgowy w Olsztynie Cezary Fiertek poinformował PAP, że w czwartek wszczęto śledztwo, które obejmie badaniem czas pomiędzy od listopadem 2018 r. a 7 lipca tego roku. Śledczy będą badali, czy osoby, które pełniły funkcję operatora giełdy bitcoinowej BitMarket celowo nie wprowadzały w błąd klientów tej giełdy "co do zamiaru wywiązania się z zawartych umów zakupu kryptowaluty i przekazania tych środków do portfeli zarządzających".

W ocenie prokuratury zarządzający giełdą mogli spowodować szkodę dla klientów tej giełdy o wartości "co najmniej 2.300 bitcoinów, co stanowi kwotę około 100.000.000 zł" - napisała prokuratura w przesłanym PAP komunikacie.

Prokurator Fiertek podał, że domeną BitMarket.pl zarządzały osoby "zarządzające spółką Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie, które pełniły funkcję operatora tej giełdy".

Śledztwo w tej sprawie będą prowadzili policjanci do walki z cyberprzestępczością olsztyńskiej komendy wojewódzkiej. Zarządzającym bitcoinową giełdą grozi do 10 lat więzienia.

W tym tygodniu giełda Bitmarket.pl ogłosiła zakończenie działalności. Powodem miała być utrata płynności. (PAP)

autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ mark/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 10 jes

W sprawie Fritzexchange też wszczęli śledztwo, rok czasu i nic ale co się dziwić jak prokuratorzy mają ważniejsze sprawy wskazywane przez Ziobro, jak obraza Nieinternowanego w internecie.

! Odpowiedz
3 11 cyklonb

Ciekawe kto im wszystkim pomaga i dlaczego różne agencje rządowe od wielu lat nic nie widzą a było inaczej jak w 2006 roku w polskim urzędzie patentowym zarejestrowałem nazwę Bitcoin jako wirtualną walutę do gier to mnie przez 3 miesiące obserwowali a później skasowali interes natomiast zdobytą wiedzą jak to działa sprzedali pejsom do Australii. Ciekawe kto jest na górze tego wałka Bitcoinowego, tych giełd wymiany - kto tu komu płaci z tego haracz i jakie jest pochodzenie etniczne uczestników przekrętu - odnajdą się tam gdzie właściciele Art-B ???

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
23 8 przemek543

W tej chwili jest to około 100M złotych, natomiast bitcoin jest już w kolejnym swoim trendzie wzrostowym (to już taki 4ty). Za 2 lata będzie to warte 600M

! Odpowiedz
1 1 modulometer

Tak, zwłąszcza gdy FED a teraz Trump sygnalizują że nie dopuszczą do tego aby crypto kiedykolwiek stały się oficjalną walutą

! Odpowiedz
0 0 przemek543 odpowiada modulometer

Krypto nie musi być, a nawet większość użytkowników nie chciałoby, żeby krypto było oficjalną walutą, więc takie wieści to dla rynku dobre wieści

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne