REKLAMA

Bitmarket.pl kończy działalność. Klienci mają problem

2019-07-10 08:40
publikacja
2019-07-10 08:40

Bitmarket.pl, jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalutowych, ogłosiła zakończenie działalności. Powodem jest utrata płynności.

fot. Vyacheslav Prokofyev / / TASS

- Szanowni Użytkownicy, Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach – komunikat tej treści został zamieszczony na stronie Bitmarket.pl, jednej z najstarszych polskich giełd kryptowalutowych, założonej w 2014 r.

Co ciekawe, tuż przed zamknięciem giełdy, informację o ryzyku takiego scenariusza zamieściła spółka IQ Partners. Powodem miał być „brak możliwości regulowania zobowiązań przez operatora giełdy, tj. spółkę Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie (Wielka Brytania)”. IQ Partners poinformowała również o złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Jak informuje „Puls Biznesu”, z giełdy BitMarket zniknęły środki klientów o równowartości 2300 bitcoinów. W przeliczeniu na PLN straty oszacować można więc nawet na 113 mln zł. Z ustaleń gazety wynika, że konto na platformie miało ok. 60 000 użytkowników, z czego w ostatnich miesiącach aktywnych było ok. 5000. Z kolei utworzona na Facebooku grupa „Bitmarket poszkodowani” liczy już ponad 1800 osób.

Pieniądze, być może bezpowrotnie, straciły osoby, które przechowywały bitcony na giełdzie, a nie w swoich własnych portfelach. Kryptowalutowi eksperci radzą tymczasem, aby na giełdach kryptowaluty trzymać jak najkrócej – jedynie na czas potrzebny na realizację transakcji.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (32)

dodaj komentarz
lechpremium
Taki tam mały szczegół że firma ma wpisaną siedzibę na Seszelach he he he
tomi44g
Jakbym miał spółkę Limited z tyloma bitcoinami to chyba by też splajtowała :)
jendreka
Wszystko co polskie, prawie, bez wsparcia zachodu pada. Powód jest jeden. Chciwa władza.
1984
Ciekawy paradoks. Bitcoin miał działać poza zasiegiem państwa ale gdy został ukradziony ktoś złoży doniesienie do prokuratury? Ja tu widze brak konsekwencji. To tak jakby anarchista co dostał w papę zaczął wrzeszczeć "policja!", dziecinada.
hfjdj
Chyba coś źle Ci sie w głowie poukładało.
marxs
"Z kolei utworzona na Facebooku grupa „Bitmarket poszkodowani” liczy już ponad 1800 osób"-pewnie niebawem zaczną łazić po ulicach z transparentami żądając wyrównania strat przez tzw."budżet"
karbinadel
Skąd 113 baniek straty? Przecież zwolennicy krypto przekonują, że tego się nie da ukraść
jasiek2017
Po raz kolejny. Gdyby chciwi "inwestorzy" inwestowali w bezpieczne, realne i rosnace aktywa dalej by mieli to co mieli.
Wystarczylo kupic nieruchomosci i spac spokojnie. Z drugiej strony cale szczescie, ze nie kazdy logicznie mysli bo inaczej ceny nieruchomosci poszybowalyby do gory.
innowierca
jasiek zgadza sie ze chciwi , ale oni chcieli szybko zarobic i zyc.
A ty im proponujesz nieruchomosc na wynajem , czyli dokanczanie budowy , remonty , weekendy
spedzone na uganianiu sie po sklepach wyposazenia wnetrz itd.
Nastepnie castingi na dobrego najemce , stresy i setki roboczo-godzin spedzonych przy "tuczeniu
jasiek zgadza sie ze chciwi , ale oni chcieli szybko zarobic i zyc.
A ty im proponujesz nieruchomosc na wynajem , czyli dokanczanie budowy , remonty , weekendy
spedzone na uganianiu sie po sklepach wyposazenia wnetrz itd.
Nastepnie castingi na dobrego najemce , stresy i setki roboczo-godzin spedzonych przy "tuczeniu inwestycji " ::)) a w koncowym rachunku po 10 latach i odliczeniu kosztow plus roboczo-godzin i inflacji okazuje sie ze udalo sie jedynie przeniesc wartosc , bez zarobku.igła
A mi się marzy upadek giełdy COMEX.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki