REKLAMA
RPP

Pracownicy Mercedesa otrzymali rekordowe premie

Katarzyna Wiązowska2023-01-23 13:02redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-01-23 13:02

Nawet 7,3 tys. euro, czyli ponad 34 tys. zł, premii otrzymali pracownicy Mercedes-Benz. Było to możliwe dzięki działającemu w firmie programowi udziału załogi w zyskach firmy. Wysokość tegorocznych bonusów przewyższyła limit, który obowiązywał do tej pory. 

Pracownicy Mercedesa otrzymali rekordowe premie
Pracownicy Mercedesa otrzymali rekordowe premie
fot. Shutterstock.com /

Rok 2022 okazał się wyjątkowo dobrym czasem dla koncernu Mercedes-Benz. Mimo niekorzystnej sytuacji gospodarczej niemiecka firma wypracowała tak dobre wyniki, że jej uprawnieni pracownicy otrzymali rekordowe premie z tytułu udziału w zyskach.

Dzięki uzgodnieniom pomiędzy kierownictwem firmy a Naczelną Radą Zakładową przebity został obowiązujący dotychczas limit, który do tej pory wynosił 6465 euro. To spowodowało, że kwalifikująca się część załogi koncernu otrzymała specjalną premię ryczałtową sięgającą nawet 7,3 tys. euro. Uprawnienia do jej otrzymania ma ok. 93 tys. pracowników.

– Dzięki najwyższemu udziałowi w zyskach w historii firmy chcielibyśmy podziękować za wyjątkowe osobiste zaangażowanie – twierdzi Sabine Kohleisen, dyrektor HR Mercedes-Benz.

Program udziału w zyskach pracowników Mercedes-Benz funkcjonuje od 1997 roku. Dzięki niemu w ubiegłym roku na konta uprawnionych członków załogi wpłynęły premie w wysokości 6 tys. euro.

Od roku finansowego 2023 będzie obowiązywał nowy system obliczania premii z tytułu udziału w zyskach, który zarząd firmy uzgodnił z Naczelną Radą Zakładową. Zgodnie z nim premie zostaną ujednolicone z istniejącym systemem dla kadry kierowniczej.

Źródło:
Katarzyna Wiązowska
Katarzyna Wiązowska
redaktor Bankier.pl

Dziennikarka prasowa i internetowa. Z wykształcenia ekonomistka, PR-owiec i psycholog komunikacji medialnej. Bliskie jej są tematy dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości i kreatywności. Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie, również biznesowe. Z pasji – kinomanka.

Tematy
iKonto Biznes w Alior Banku to do 1500 zł premii i 10% zwrotu za paliwo. Sprawdź

iKonto Biznes w Alior Banku to do 1500 zł premii i 10% zwrotu za paliwo. Sprawdź

Komentarze (7)

dodaj komentarz
somatico
Takie newsy tylko uwidaczniają jak kierujący tym światem za pomocą zależnych środków przekazu potrafią wcisnąć każdy kit masie poniżej. Kryzys półprzewodników aby podnieść ceny to był majstersztyk :)
prawdziwynierobot
7,3 tys EUR na 93 tys pracowników - to chyba nie jest tak dużo?
ziom80
W sumie masz rację. Przeczytałem ten artykuł i wynika z niego te 7 koła to na wszystkich pracowników :-) . Dobre dziennikarstwo :-)
bha
Raczej najwięcej na Górze. .
dreustachy
To jest ten przerwany łańcuch dostaw i kryzys w samochodówce?
dlaczemuktoszajalmojnick
No tak, dzięki któremu można było podnieść ceny i obniżyć rabaty klientom. Stąd wyższe zyski i lepsze premie dla pracowników. A teraz gramy do drugiej bramki, czyli spadek popytu na samochody:)
men24a
A jakie premie w Orlenie za rekordowe, historyczne, bajońskie zyski ? Dla akcjonariuszy zapewne z 3% przy pomocy nflacji 18% a dla załogi ? Dla zarządu wiem i nie pytam

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki